۵چیزی که تا الان همیشه برای بازاریاب های دیجیتال کار کرده است.

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 6 نفر

۵چیزی که تا الان همیشه برای بازاریاب های دیجیتال کار کرده است.

گروه مطالب :بازاریابی

یک ضرب المثل قدیمی می گوید " اکر آب و هوا را دوست ندارید، پنج دقیقه صبر کنید"

قطعا می تواند برای وظیفه حفظ سرعت در جهان بازاریابی دیجیتالی اعمال شود. تغییرات در روندها و تاکتیک های تغییر سرعت با باد برای بازاریاب ها تنها راهی است که می توانیم از طریق نوآوری و اطلاعات پا برجا بمانیم.

در این جا 5 چیزی که به نظر می رسد همیشه برای بازاریاب های دیجیتال کار کرده است را می گوییم.

5- توییتر

هنوز استفاده از توییتر به عنوان یک ابزار برای بازاریابی دیجیتال کاهش پیدا نکرده است. هنوز هم یک منبع خوب برای تبلیغ کسب و کار و ارتباط با افراد همفکر است و نه مثل لینکدین سرد و بی روح است و نه غیر رسمی و معمولی مثل فیسبوک است. در واقع راهی که یک بازاریابی دیجیتال از توییتر استفاده می کند ممکن است مشکل تر از حد معمول باشد. توییت ها خسته کننده، تعامل کم با فالورها است و تنها فروش محصولات می تواند منجر به بازده ضعیف توییتر شود.

توییتر در مدتی که آقای ترامپ تبلیغات می کرد کمی افت کرد و کاربران آن کم شد ولی پس از مدتی دوباره به حالت قبل بازگشت و در طی مراحل مبارزات انتخاباتی کاربران افزایش پیدا کردند و بازاریاب ها متوجه شدند که مردم بیش از پیش برای تبادل اطلاعات و نقل از رئیس جمهور آینده از توییتر استفاده می کنند.

4- ترفندهای فنی سئو

هر کسی که مدت طولانی در بازاریابی دیجیتال کار کرده است روز غرب وحشی سئو را به یاد می آورد. ممکن است شش سال پیش یا بیشتر بوده است که کلمات کلیدی، سیل لینک ها و محتوای در هم بدون تصویر، ویدیو یا سبکی بود. پس از مدت طولانی انتظار با به روز رسانی پاندا و قرار دادن محتواهای نه چندان خوب و کمی بعد با آخرین تکرار از پنگوئن، که یک سرویس مشابه و کمی مشخص تر بود، همه چیز در صنعت ما شروع به تغییر کرد.

بله رسیدن به بالای صفحه جستجو مشکل است، اما برای شرکت هایی که تولید محتوای بخوبی دارند به جلو حرکت میکنند، به روز رسانی هایی مثل پاندا و پنگوئن تنها به شرکت هایی کمک می کند که کار خلاقانه انجام می دهند و برای مشتریان خود سخت کار می کنند.

3- سایت های کوپن

در ابتدا، سایت های موپن رویکرد بزرگی برای بسیاری از کسب و کارها برای مبارزه بر سر به دست آوردن مردم از طریق درهای دیجیتالی خود بودند. آن ها اغلب منجر به پول نقد مخصوصا در طی تعطیلات می شوند و بسیاری از خریداران بار اولی را جذب می کردند. در واقع مطالعه سال 2010 بوسیله دانشگاه رایس نشان می دهد که کدهای گروپنی 66 درصد سود را افزایش می دهد.

2- فالورهای اینستاگرام جعلی

برخلاف موارد دیگر در این لیست، فالورهای جعلی اینستاگرام هرگز برای شما خوب نیست، اولا که کار ناصادقانه ای است و مهم تر این که هیچ خدماتی برای اشخاصی که فالور جعلی دارند وجود ندارد.

شرکت های بازاریابی دیجیتال به اشخاصی که به آن باور دارند تکیه می کند و رو.ی آن ها سرمایه گذاری می کنند.

چند سال پیش اینستاگرام خانه تکانی کرد و تمام اکانت های جعلی را پاکسازی کرد و من مطمئنم آن ها بر روی این موضوع نظارت دارند. متاسفانه هنوز هم 8 درصد اکانت ها جعلی است.

  • عملیات ایمیلی انبوهی

کمی پس از طلوع دوران اینترنت، ایمیل انبوهی روی کار آمد که بسیار سریع تر و آسان تر از شماره گیری بود و یکجا می توانست برای تمام مشترکین ارسال شود و سود بسیاری از این راه کسب می شد.

این روزها همه چیز کمی متفاوت است. اما این روزها حجم ایمیل هایی که برای اشخاص فرستاده می شود زیاد است و تمایلی به خواندن ایمیل های تبلیغاتی ندارند.

پینترست یکی از شبکه های اجتماعی رشد یافته نشان داد کهع بازاریابی ایمیل هنوز هم کاربر دارد. پینترست دسته های زیادی ایمیل که برای کار طراحی شد را ارسال کرد و سعی کرد ایمیل ها را برای کاربران سفارشی سازی کند و یک رابطه احساس با کاربرانش پیدا کرد.

نتیجه گیری

تمام روش های بازاریابی دیجیتال یک روز دوباره بازمی گردند. اما شما قبل از اینکه این روش ها را ترک کنید سعی کنید از آن ها به طوری استفاده کنید که برای کاربرانتان مفید باشد و همیشه در بازاریابی خود خلاقیت و نوآوری داشته باشید.