بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 4 از ۵ توسط 2 نفر

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار

گروه مطالب :شبکه های اجتماعی

مشتریان شما از برندها در شبکه های اجتماعی تاثیر می پذیرند، بنابراین داشتن طرح بازاریابی شبکه های اجتماعی نیرومند و حضور در وب سایت کلیدی برای علاقه مندی مشتریان است و اگر به طور درست اجرایی شود، بازاریابی با شبکه های اجتماعی می تواند موفقیت های چشمگیری برای کسب و کار شما داشته باشد.


بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟
بازاریابی شبکه های اجتماعی یا SMM نوعی از بازاریابی است که مجری شبکه های اجتماعی متنوعی است که ارتباطات بازاریابی و اهداف برندینگ را پوشش می دهد. بازاریابی شبکه های اجتماعی در نخست فعالیت هایی که شامل به اشتراک گذاشتن محتوا، ویدیو و تصاویر می شود، است.
ما راهنمایی ها و فاکتورهایی در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی قرار داده ایم.


" شبکه های اجتماعی و بازاریابی : با ایجاد یک طرح شروع کنید"
قبل از اینکه بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را شروع کنید، هدف های تجاری خود را بررسی کنید. ایجاد بازاریابی شبکه های اجتماعی بدون استراتژی اجتماعی در ذهن تان مثل رفتن به جنگل بدون نقشه است.


سوال هایی مثل این نمونه ها بپرسید :
مخاطبانتان چه کسانی هستند؟
مخاطبانتان چطور از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند؟
چه پیامی می خواهید برای مخاطبانتان بوسیله ی بازاریابی شبکه های اجتماعی ارسال کنید؟


شبکه های اجتماعی برای بازاریابی : گسترش اهدافتان
بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند به اهدافی مانند :
افزایش بازدید وب سایت
تسریع بخشیدن
بالابردن آگاهی برند
ساخت برندی با هویت و پیوستگی مثبت برند
پیشرفت تبلیغات و تاثیرگذاری بر کاربران کلیدی


بهترین نکات برای بازاریابی شبکه های اجتماعی :
طرح بندی
همان طور که گفته شد، ساخت طرح برای بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز است. تحقیقات کلمات کلیدی باعث علاقه مندی بیشتر کاربران می شود.
محتوا پادشاه است
داشتن ثبات با محیط های دیگر بازاریابی آنلاین، مانند ساخت محتوا در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. مطمئن باشید که اطلاعات باارزشی که باعث علاقه مندی کاربران می شود قرار دهید. ساخت و اجرای محتواهایی مانند تصاویر، ویدیو و اطلاعات مصور بسیار اهمیت دارد.


ساخت تصویر برند
استفاده از تصویری درست برای برندتان باعث بهتر دیده شدنتان می شود.


لینک ها
بهتر است مطالب منحصر به فرد و خوبی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهید به مقالات و وب سایت شما متصل شود.


رقبا را دنبال کنید
خیلی مهم است که همیشه نگاهی به رقبانتان بیندازید، اطلاعات با ارزشی برای جستجوهای کلمات کلیدی قرار دهید و اگر رقبانتان از تکنیک های شبکه های اجتماعی استفاده می کنند و برایشان کارایی دارد، شما هم همان کار را انجام دهید ولی مقداری بهتر!


چطور از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی استفاده کنیم ؟
پایگاهتان را بشناسید


برای هر پایگاه باید استراتژی خاصی داشت برای مثال :
فیس بوک (Facebook) :
داشتن صفحه ی فیسبوکی صمیمانه و جالب احتیاج به استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی فعالی دارد که با ساخت یک FanPage (صفحه ی هواداران) شروع کند. شما باید توجه زیادی به گزینه ی دیداری آن بکنید که در فیسبوک بسیار اهمیت دارد. در صفحات خود با کاربرانتان بوسیله ی مقالات، تصاویر و ویدیو و ... ارتباط برقرار کنید.
فیسبوک جایی است که مردم برای سرگرمی و صحبت با دوستانشان می روند پس پیش زمینه را روشن و دوستانه انتخاب کنید.


گوگل پلاس (Google+) :
گوگل پلاس یکی از رقبان جدید فیسبوک است و آن هم محیطی جالب و آرام دارد. در گوگل پلاس می توانید عکس ها، ویدیوها، لینک ها و ... را آپلود کنید.


پینترست (Pinterest) :
پینترست آخرین گرایش بازاریابی شبکه های اجتماعی است. پایگاه پینترست برای خرده فروشی ایده آل است ولی هر کسی می تواند از آن به عنوان نوعی از شبکه های اجتماعی استفاده کند.


تویتر (Twitter) :
توییتر ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی است که مسائل به روز شده را روی وب منتشر می کند. می توانید تخفیفات، اخبار به روز شده و ... را قرار دهید و حواستان باشد اگر کاربری از شما تشکر کرد حتما پاسخش را بدهید.


لینکدین (LinkedIn) :
لینکدین یکی از سایت های حرفه ای بازاریابی شبکه های اجتماعی است. گروه های لینکدین آغاز خوبی برای داشتن ارتباط با مردم است و با قراردادن محتوای خوب آن ها را علاقه مند کنید.
از مشتریانتان بخواهید توصیه هایی را در صفحه ی لینکدین برای شما بگذارند که باعث پیشرفت و اعتبار بیشتر کسب و کار شما خواهد بود.


یوتیوب (Youtube) :
یوتیوب مکانی درجه یک برای ساخت محتوایی ویدیویی است و یکی از قدرتمندترین ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی است. خیلی از تجارتت ها ویدیوهائی را با هدف اینکه پربازدید باشد می سازند، اما شانس زیادی ندارند. در عوض باید روی ساخت ویدیوهایی مفید و پر کاربرد تمرکز کرد.


ردیت (Reddit) :
ردیت یا پایگاه شبکه های اجتماعی مشابهی مثل استامبل (Stamble) که برای به اشتراک گذاری محتوا مفید است. با بیش از 2 میلیارد صفحه که در یک ماه نشان داده می شود، ردیت پتانسیل غیرقابل باوری در بازاریابی شبکه های اجتماعی دارد، اما بازاریاب ها باید بدانند که محتوایی منحصر به فرد، جالب و درستی قرار دهند.
بازاریابی کلیکی در حال رشد است و برای کسب و کارهای کوچک مفید است.


نکاتی در مورد بازاریابی شبکه های اجتماعی
ما مشتاقیم برای تبلیغات اجتماعی هزینه پرداخت کنیم زیرا راه موثرتری برای رسیدن به اهداف است. اگر شما کارتان را درست انجام دهید، شما می توانید محتوا و پیشنهادات خود را برای تعداد زیادی کاربر با هزینه کم قرار دهید. اکثر پایگاه های شبکه های اجتماعی هدف خوبی برای نشان دادن برند خود و علاقه مندی در مشتریان، با هزینه ی کم است.


ساخت تبلیغات موثر در فیس بوک
اگر شما بدانید که چطور درست از فیسبوک استفاده کنید؛ فیسبوک می تواند یکی از پایگاه های قدرتمند برای کسب و کار شما باشد.