بازاریابی محتوا برای کسب و کارهای کوچک

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 1 نفر

بازاریابی محتوا برای کسب و کارهای کوچک

گروه مطالب :بازاریابی محتوا

این سوالی است که همیشه می شنوم و خوب است.
بازیکنان بزرگی مانند امریکن اکسپرس و آی بی ام محتوای شگفت انگیری لود می کنند. اما آن ها منابع و پول برای راه اندازی آن ها دارند. در مورد بچه هاب کوچک چطور تک آفریتی یا کسب و کارهای کوچک از 2 تا ده نفر چطور؟ آیا بازاریابی محتوا می تواند به آن ها کمک کند؟
من به شما یک بله مطلق می گویم.


با این حال چند نکته وجود دارد، درسته؟
شما باید به طور کامل بازاریابی محتوا را انجام دهید. موسسه بازاریابی محتوا نشان می دهد که تنها 21 درصد بازر=اریاب های محتوا در شمال آمریکا بسیار متعهد به بازاریابی محتوا هستند. 79 درصد دیگر چی؟ آن ها فقط وقت خود را هدر می دهند.


شما باید زمان بیشتری برای تبلغ بگذارید تا تولید محتوا. یکی از بزرگترین اسطوره های بازاریابی محتوا شگفت انگیر اند ایجاد کنید، خارج از محتوای این جهان و خوانندگان خواهند آمد.
این غلط است


اگر شما محتوا را تبلیغ کنید ولی هیچ کس نبیند و به اشتراک نگذارد چه ؟ اگر شما نهایتا برای اجرای بازاریابی محتوا آماده هستید، پس وقت خود را هدر ندهید و این مطلب را بخوانید. در این مقاله من قصد دارم در مورد مزایای بازاریابی محتوا توضیح دهم، در مورد چند داستان موفقیت الهام بخش بگویم و یک برنامه عملی به شما دهم که همین حالا شروع کنید.
چرا می خواهیم بازاریابی محتوا انجام دهید؟
چه طور می توانید کاملا رو به جلو حرکت کنید؟


چطور به نظر می رسد :
افزایش 800 درصدی ترافیک خواهید داشت.
درست است. نیل پاتل نشان می دهد که رهبران با تجربه بازاریابی محتوا 8، 7 برابر ترافیک بیشتری دارند.


رتبه بالا در موتورهای جستجو
بدون محتوا خیلی سخت است که سایتتان روی گوگل یا بینگ رتبه خوبی پیدا کند. محتوا به شما محتوای مورد نیاز اضافی و خوبی برای بهینه سازی سایت و ظاهر شدن در جستجوها را می دهد.
تثبیت توانایی و رهبری فکری در صنعت شما
چه کسی شما را به عنوان یک قدرت می بیند؟


تولید سرنخ بیشتر و فروش بیشتر
هاب اسپات شرح می دهد که کسب و کارها با یک بلاگ منظم 126 درصد سرنخ بیشتری تولید می کنند. با سرنخ های بیشتر ، شما شانس فروش بیشتری دارید.
با سرمایه ای کم مزایای زیادی به دست می آورید.
موسسه بازاریابی محتوا نشان داده است که در حالی که هزینه بازاریابی محتوا 62 درصد از بازاریابی برون گرا کمتر است، اما بیش از 3 برابر سرنخ تولید می کند. شما می توانید با یک بودجه کم محتوا تولید کنید و نتیجه خوبی دریافت کنید.
شما حتی می توانید نتایج بهتر از این بگیرید با وجودی که کسب وکار کوچکی هستید، اگر به طور کامل بازاریابی محتوا را انجام دهید.
من نمی خواهم به شما دروغ بگویمف این کار خیلی سریع و اسان نیست. بعضی معتقدند حداقل 6 ماه طول می کشد تا نتیجه ای از بازاریابی محتوا به دست آورید.


شخصا یک هفته ای نتیجه انجام ان را دیده ام. همه این ها بسنگی دارد به مدار زمان و تلاش شما که سرمایه گذاری می کنید.
با محتوای مناسب و تبلیغات درست، هیچ چیز غیرممکن نیست.

 

داستان های موفقیت بازاریابی محتوا در کسب و کارهای کوچک :
در این جا 5 مثال بازاریابی موفق وجود دارد.


Coschedule
من واقعا مشتاقانه هر هفته منظر پست وبلاگ جدید Coschedule هستم. همیشه آموزنده، آسان و عملی است. آن چه که من در مورد Coschedule دوست دارم این است که آن ها محتوای نوشته شده را قبل از نوشتن اولین کد نگارش می کنند. آن ها بل از راه اندازی محصولات شروع به وبلاگ نویسی می کنند، در ماه مارچ سال 2013، فقط دو بچه در مورد ایده هایشان گفتند. 3 سال بعد در جولای 2016، آن ها 100000 مشترک وبلاگ و 2 میلیارد دلار درآمد سالانه به دست آوردند.
در کوتاه مدت، آن ها از یک تیم دو نفره با یک ایده به سریعترین رشد راه اندازی تکنولئژی در شمال داکوتا تبدیل شدند- همش به لطف محتوا.


Groove
Groove یک شرکت نرم افزار مرکزی است که تقریبا قبل از راه اندازی از دور خارج شد. داستان چگونگی راه اندازی و از بین رفتن آن ها جالب است. آن ها سعی بر انجام بازاریابی محتوا کردند. آن ها به ظاهر همه چیز را درست انجام می دادند. اما این کافی نیست. ترافیک افزایش پیدا نکرد.
بزرگترین اشتباه آنها؟ آن ها در مورد نگرانی های مخاطبان خود نمی نوشتند. آن ها موضوعات نچسب انتخاب می کردند. البته نه در هدف- بیشتر از این نمی دانستند. بنابراین چطور به بازار بازگشتند؟ آن ها شروع به پرسیدن سوال کردند. آن ها از مشتریانشان می خواستند در مورد احتیاجات خود بگویند و برای پیدا کردن آن ها با مردم صحبت می کردند. سپس به طور مستقیم به سوالات در وبلاگ خود پاسخ می دادند.
در حال حاضر آن ها 250000 مشترک و بیش از 5 میلیارد دلار درآمد سالیانه دارند. دوباره، همش به لطف محتوا بود.


Dollar Shave Club
دلار شیو کلاب یکی از داستان های مورد علاقه موفقیت بازاریابی محتوای شخصی من است. شما ویدیوهای وایرال آن ها را دیده اید، من مطمئنم، یک نفر بافرس، کارد بزرگ و باران پول. ندیدید؟ این هاش :
من می دانم شما چه فکری می کنید : اما فقط یک ویدیوی وایرال است. بازاریابی محتوا آن چگونه است؟
ربله این ویدیو با نقشه برنامه تهیه شده است. با این حال آن ها محتوای زیادی در شبکه های اجتماعی تولید کرده اند. ( به یاد داشته باشید، بازاریابی محتوا تنها به معنی وبلاگ نویسی نیست.)
بهترین قسمت ؟ محتوای اجتماعی آن ها حس شوخ طبعی دارد. ویدیوی آن هابسیار جذاب است :
دلار شیو کلاب در سال 2011 شرو.ع کرد و در حال حاضر بیش از 140 میلیون دلار درآمد سالانه از 2 میلیون مشترک دارد. محتوا قدرتمند است.


River Pools and Spa
برای طرفداران محتوا کتاب جو پولیزی، شما باید با داستان مارکوس شریدن و شرکت آن ها ریور پولز اند اسپا آشنایی داشته باشید. داستان بلندی در مدت کوتاه، این شرکت کوچک با 20 نفر در معرض خطر بسته شدن در های خود برای کالا- آن ها بیش از اعتبارشان حساب بررسی کردند و فقط در چند ماه قبل از تلاش برای ادامه از دور خارج شدند. در سال 20119، در طول رکود اقتصادی بود مردم استخرهای فایبرگلاس خریداری نمی کرند.
زمانی مارکوس تصمیم به شروع نوشتن وبلاگ کرد. او به تمام سوالات قابل تصوری که می شد در مورد استخرهای فایبرگلاس پرسید پاسخ داد. یکی از مقالات او " استخر من چقدر هزینه دارد؟ که الان در صفحه اول گوگل در جستجوی عبارات قرار دارد. "
به سرعت رو به جلو رفت و در سال 2011 آن ها بیش از 5 میلیون دلار فروش داشتند، هنگامی که دیگر شرکت های استخر و جکوزی 50 تا 70 درصد افت پیدا کرده بودند و همه این ها با کاهش هزینه بازاریابی از 250000 دلار در هر سال 40000 دلار در سال اتفاق افتاد.


Monetate
پنجمین و آخرین مثال Mone Tate است، یک شرکت فناوری پیشرفته است که کمک می کند برندها خودشان را از طریق تست پویا و بهینه سازی نرخ تبدیل شخصی سازی کنند.
از زمان راه اندازی در سال 2008، Monetate بسیار در بازاریابی محتوا موفق بوده است. راز او چیست؟
در مورد Monetate صحبت نمی کنیم، راب یوگل سرپرست بازاریابی محتوا Monetate می گوید.این یک حقیقت در بازاریابی محتواست که : اگر می خواهید موفق باشید، در مورد خودتان صحبت نکنید، در مورد راه حل ها صحبت کنید.
احتیاج به الهام بخشی بیشتری است؟ این 20 مورد پیروزی و موفقیت را مطالعه کنید. امیدوارم متاعقد شده باشید که بازاریابی محتوا کار می کند. شروع کنید


چگونه در حال حاضر شروع به بازریابی محتوا کنید
شما الهام گرفته اید برخاسته اید و آماده برای شروع هستید. این عالیه!


مراحل ساخت استراتژی بازاریابی محتوا برای برند شما چه هستند؟
5 مرحله وجود دارد :


ایجاد محتوا
تبلیغ محتوا
اندازه گیری نتایج
افزایش سرعت عملکرد بر اساس داده ها
پاک کردن و تکرار


با این حال حتی قبل از این که اولین بخش از محتوای خود را تولید کنید من پیشنهاد می دهد که یک طرح بازریابی محتوا تهیه کنید. برای ساخت یک طرح موثره شما نیاز به سنجیدن دارید:
طرح شما در مورد چه کسی نوشته می شود (به عنوان مثال شخصیت خواننده خود)
طرح شما در مورد چه چیزی نوشته می شود (موضوع اصلی محتوای شما)
چند وقت یکبار محتوا تولید می کنید(من حداقل هفته ای یکبار را توصیه میکنم، اما کمتر از یکبار در ماه نباشد)
چه کلمات کلیدی یا عباراتی را مشتریان شما استفاده می کنند (در reddit شبکه های اجتماعی، گوگل و ... جستجو کنید.)
هدف شما چیست (آگاهی سازی از برند، ترافیک، مشترکین، تبدیل و ... )
چه معیارهایی را شما پیگیری می کنید (2 تا 3 معیار را انتخاب کنید و به آن بچسبید) به عنوان پاداش من طرح بازاریابی محتوای خود را به شما ارائه می دهم.