بازاریابی محتوا چیست ؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

بازاریابی محتوا چیست ؟

گروه مطالب :بازاریابی محتوا

در این جا کلمه ی کلیدی "باارزش" بودن است. محتوا باید به گونه ای باشد که کاربران مشتاق باشند آنرا دنبال کنند نه اینکه از آن دوری کنند. هدف تولید محتوای باارزش تر تا حدی که ممکن است می باشد. ممکن است هنوز هم به طور کامل متوجه نشده باشید که بازاریابی محتوا چیست؟


5 نوع بازاریابی محتوا


اطلاعات مصور (InfoGraphics) :

معمولا نوشته هایی طولانی و عریض است که شامل آمارها، نمودارها، نوشته ها و اطلاعات دیگر است. اطلاعات مصور می تواند در شبکه های اجتماعی و وب سایت ها مورد استفاده قرار گیرد. شما می تواتید یک طرح حرفه ای برای اطلاعات مصور داشته باشید.
صفحات وب : چه تفاوتی میان یک صفحه ی وب معمولی و یک صفحه ی وب با بازاریابی محتوا وجود دارد؟
در صفحات معمول اطلاعاتی وجود دارد که ممکن است برای کاربران خسته کننده باشد در حالی که در صفحات وب بازاریابی محتوا اطلاعات خیلی جالب هستند.


پادکست (Podcast) :

یک پادکست اطلاعات دیداری را به شما می دهد. پادکست ها باعث بیشتر شدن بازدیدها و فروش شما می شود.
ویدیوها : از ویدیوها برای تبلیغ محصولات استفاده می شود. باید سعی کنید ویدیوهایی با کیفیت تهیه کنید. با این کار شانس بیشتر دیده شدن را دارید.


کتاب ها :

بازاریاب ها کتاب را فقط برای فروش آن عرضه نمی کنند بلکه به عنوان نوعی وسیله ی بازاریابی آن ها را به فروش می رسانند.
کتاب منتشر کنید و محصولات خود را در کتابی به صورت حرفه ای معرفی کنید.
مثال های دیگر برای بازاریابی محتوا می تواند White Paper، eBook’s، apps، Public Speaking و ... است.


آگاهی سازی :

ممکن است که یک مشتری احتیاجاتی داشته باشد ولی برای حل آن آگاه نباشد.
ملاحظات : در این گزینه مشتریان محصولات مختلف را با تولید کنندگان محتلف مورد مقایسه قرار می دهند و به دنیال با کیفیت ترین محصول هستند.


تحقیقات :

هنگامی که مشتری متوجه شد راه حلی وجود دارد، به دنبال اجرایی کردن آن است. برای کثال یک خریدار ماشین به دنیال انواع مختلف ماشین است تا احتیاجاتش برآورده شود.


خرید :

سرانجام مشتریان تصمیمشان را می گیرند و اقدام به خرید می کنند.


چطور شروع کنم ؟
خدمات بازاریابی محتوایی زیادی پیشنهاد می شود، اغلب بوسیله ی SEO بهینه سازی موتور جستجو یا PR است. اگر شما وقت ندارید یا سرتان خیلی شلوغ است می توانید شخصی را استخدام کنید. ولی اگر خوددتان میخواهید انجام دهید از ساخت یک وبلاگ شروع کنید.


محتوای خوب
اگر شروع به خواندن بازاریابی می کنید و فقط چون مجبورید آن را تمام می کنید، بازاریابی محتوایی خوبی انجام نداده اید. زمانی که با شرکت ها در مورد بازاریابی محتوا صحبت می کنیم به این نتیجه می رسیم که محتوای خوب آن محتوایی است که خواهان خواندن آن باشید.
راز بازاریابی محتوا باارزش بودن آن است.