بازاریابی چیست؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 4 از ۵ توسط 2 نفر

بازاریابی چیست؟

گروه مطالب :بازاریابی

بازاریابی چیست ؟
بازاریابی فعالیت های پیوسته ی یک شرکت برای خرید و فروش خدمات و محصولات است که می تواند شامل تبلیغات، فروش و تحویل محصولات به مشتریان باشد. کسانی که در حوزه ی بازاریابی فعالیت دارند سعی می کنند نظر مشتریان را به وسیله ی شعارهای تبلیغاتی، طراحی بسته بندی و ... جلب کنند.


عملکرد بازاریابی
بازاریابی برای یک شرکت که می خواهد خود را به مشتریان بشناساند و با آنها ارتباط برقرار کند، همه چیز است. حتی کارهای کوچکی مثل نامه ی تشکر یا بازی کردن گلف با مشتری، قرار ملاقات با مشتریان به صرف چای یا قهوه می تواند بازاریابی محسوب شود. هدف نهایی بازاریابی تطابق محصولات و خدمات با نیاز و خواسته های مشتریان است.


چهار اصل در بازاریابی؛ محصول، مکان، قیمت و تبلیغات است.
تمام تمرکز محصولات روی فروش است. هنگامی که یک محصول مورد آزمایش قرار می گیرد، شما باید به سوال هایی نظیر "چه محصولی قرار است بفروشیم؟" ، "تفاوت محصول شما با محصولات رقبا چیست؟"، "آیا این محصولات در بازار جانشینی دارد"؟ پاسخ دهید و ابهامات مشتری را برطرف کنید.
در مورد قیمت باید توجه کنید که چه قیمتی مناسب است. هنگامی که قیمت را منتشر می کنید باید توجه کنید چه قیمت واحدی به مشتریان می دهید و قیمت بازاریابی را هم در نظر بگیرید.
مکان بازاریابی اشاره به توزیع محصولات دارد. ملاحظات کلیدی شامل این است که آیا محصولات باید به صورت فیزیکی و در مغازه فروش رود یا به صورت آنلاین یا ترکیب هر دوی این روش ها.
و در آخر توجه ما به تبلیغات درست در بازاریابی است. فعالیت های تبلیغاتی شامل فروش شخصی، ارتباطات عمومی، بازاریابی مستقیم و داشتن اسپانسر در بازاریابی وجود دارد. تبلیغات بستگی به درجه ی چرخش محصولات در بازار دارد. بازاریاب ها باید در نظر داشته باشند که مشتریان قیمت و توزیع محصول را با کیفیت محصول می سنجند.


بازاریابی آنلاین
در سال 2015 حدود 70 درصد از فروشگاه های بالغ آمریکا هر ماه آنلاین بودند و 33 درصد از آنها به این که هر هفته آنلاین باشند فکر می کردند. فروش اینترنتی در امریکا از 335 میلیارد دلار به 523 میلیارد دلار در سال 2020 و رشدی برابر 56 درصد خواهد داشت.
به این آمارها توجه داشته باشید، برای بازاریاب ها خیلی حیاتی است که از افراد آنلاین مانند شبکه های اجتماعی و تبلیغات دیجیتالی استفاده کنند و برای فروش محصولات استفاده از هر دو گزینه بسیار مهم است.


بازاریابی ترکیبی
بازاریابی ترکیبی معمولا به گسترش استراتژی بازاریابی با چهار اصل محصول، قیمت، مکان و تبلیغات اشاره دارد و همچنین باید به سه مورد مردم، روند و آگاهی فیزیکی در کنار قیمت، مشتری و رقبا، توجه کند.


تبلیغات تطبیقی
استراتژی بازاریابی در یک شرکت تفاوت سود و قیمت آن شرکت با رقبا را نشان می دهد. در این مورد شرکت باید قدم به قدم با رقبایش پیش رود و سعی کند از آن ها جلو بزند.
تبلیغات تطبیقی تنها برای تبلیغ محصول و خدمات نیست بلکه استفاده تکنیکی برای تبلیغات سیاستمدارانه ای است که چرا یک شخص به دلایل مختلف باید این محصول و خدمات را برگزیند و در عین حال باید محصولاتی تولید شود که خیلی بهتر از محصولات موجود در بازار باشد.