تجارت الکترونیک چیست؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 0 از ۵ توسط 0 نفر

تجارت الکترونیک چیست؟

گروه مطالب :تجارت الکترونیک
تجارت الکترونیک اشاره به خرید و فروش کالا یا خدمات به صورت کانال های الکترونیک مانند اینترنت دارد. تجارت الکترونیک اولین بار در سال 1960 ساخته شد. با افزایش توانایی دسترسی به اینترنت و ظهور جمعیت فروشندگان آنلاین در سال 1990 و 2000 رشد پیدا کرد. 

آمازون اولین اپراتور حمل و نقل کتاب در سال 1995 بود و Ebay توانایی خرید مشتریان از یکدیگر به صورت آنلاین را ایجاد کرد. 
همانند هر تکنولوژی دیجیتال یا بازار خرید بر پایه ی مشتریان، تجارت الکترونیک هم سال هاست که حضور دارد. دستگاه های موبایل معمول تر شده و تجارت موبایل بازار خودش را دارد. با درخشش سایت هایی مانند فیس بوک و پینترست، شبکه های اجتماعی نقش مهمی در تجارت الکترونیک پیدا کرده اند.
در سال 2014، فیسبوک 85 درصد فروش در شبکه های اجتماعی در تجارت الکترونیک را شامل می شد. تغییرات بازار نشان می دهد فرصت های عظیمی برای کسب و کار و پیشرفت و گسترش بازار آنلاین وجود دارد. در سال 2013 حدود 1.2 میلیارد دلار فروش بوسیله ی تجارت الکترونیک انجام شده است و فروش به وسیله ی موبایل 38 میلیارد دلار بوده است. بیش از 40 درصد کاربران موبایل – در مجموع 1 میلیارد – کالاهای مد نظرشان را به صورت آنلاین خریده اند. 

شروع کنید
اگر شما یک محصول ساده برای فروش دارید و تمایل دارید که فروش آنلاین شما گسترش پیدا کند، با استفاده از چند مورد می توانید شروع کنید. 
از پایگاه هایی استفاده کنید که قابلیت استفاده در موبایل داشته باشد و باعث می شود سریعا پیشرفت کنید. به عنوان صاحبان فروشگاه شما نیاز دارید پرداخت کارت اعتباری برای مشتریان آنلاین را فعال کنید. 
اگر شما کالاهای فیزیکی می فروشید شما باید ملاحظه کنید چطور آن ها را حمل و نقل کنید. 
Paypal و روندهای دیگر برای تجارت های حمل و نقل کارایی دارد.

استراتژی تجارت الکترونیک 
اولین گام برای موفقیت در تجارت الکترونیک چیدن اهداف است. آیا شما قصد دارید مشتریانتان افزایش یابد؟ مشتریان جدیدی داشته باشید؟ قیمت های کمتری داشته باشید؟ زمان آن رسیده که طرحی بریزید.
علاوه بر داشتن استراتژی نیرومند تجاری، مهم است که درک پایه ای از قوانین تجارت الکترونیک داشته باشید. فروشندگان آنلاین، کسانی که فروش بین المللی یا مقطعی دارند، با قوانین مختلف و مالی مواجه می شوند که باید به خصوصی بودن، امنیت، قانون کپی و مالیات توجه کنند. 
حکم فدرال تجاری (FTC) اکثر فعالیت های تجارت الکترونیک را تنظیم می کند که شامل استفاده از تبلیغات اینترنتی، ایمیل های تبلیغاتی و مشتریان شخصی است. 

وصول تجاری و نگهداری اطلاعات حساس شخصی در مورد مشتریان و شرکت ها و قوانین شخصی مربوط به فدرال است. 
همچنین قوانینی برای تبلیغات آنلاین وجود دارد که از اطلاعات شخصی مشتریان محافظت می کند. به عنوان یک کسب و کار تجارت الکترونیک، تبلیغات آنلاین بخش عظیمی از استراتژی شماست. 
در طول دهه ی گذشته، فدرال و دوست های متحد قوانین جدیدی برای تبلیغات آنلاین وضع کرده اند. به عنوان بازاریابی آنلاین بهتر است با قوانین آشنایی داشته باشید. 
علاوه بر قوانینی برای حفاظت از اطلاعات مشتریان، قوانینی برای Copy Right وجود دارد و مسئولیت در قبال آن وجود دارد.