10 قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 3 نفر

10 قانون بازاریابی شبکه های اجتماعی

گروه مطالب :شبکه های اجتماعی

واجب است که شما اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی را درک کنید. با حداکثرسازی کیفیت بوسیله افزایش نقاط ورودی آنلاین، رعایت این 10 قانون به ساخت اصولی برای خدمت به مشتریان، برندتان و ... کمک می کند.


قانون گوش دادن
موفقیت بوسیله بازاریابی محتوا و شبکه های اجتماعی احتیاج به گوش کردن بیشتر و کمتر حرف زدن دارد. محتوای آنلاین مخاطبان هدفمند خود را بخوانید و وارد بحث ها شوید تا بفهمید که چیزی برای آن ها مهم است. زمانی می توانید محتوا ایجاد کنید و مکالمات درستی داشته باشید که ارزش ها را جایگزین درهم ریختگی زندگی آن ها کنید.


قانون تمرکز
بهتر است تخصصی سازی سازی کنید تا وارد تمام معاملات شوید. روی استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی و محتوای هدفمند متمرکز شوید تا یک برند قوی بسازید که شانس بیشتری برای موفقیت دارد به جای اینکه استراتژی داشته باشید که همه چیز را برای همه مردم فراهم کند.


قانون کیفیت
کیفیت بر کمیت برتری دارد.
بهتر است 1000 ارتباط آنلاینی داشته باشید که در مورد محتوای شما را می خوانند، به اشتراک می گذارند و با مخاطبانشان در مورد آن صحبت می کنند تا این که 10000 ارتباط داشته باشید که پس از اولین اتصال با شما ناپدید می شوند.


قانون صبر
موفقیت بازاریابی شبکه های اجتماعی و محتوا یک شبه اتفاق نمی افتد. در حالی که ممکن است گرفتن رعد و برق در یک بطری ممکن تر از به دست آوردن سریع نتیجه است.


قانون ترکیب
اگر شما محتوای جالب و با کیفیت منتشر می کنید و روی تبدیل مخاطبان آنلاین به فالورهای با کیفیت کار کنید، آن ها شما را با مخاطبان خود در توییتر، فیسبوک، لیندکین و بلاگ های خود به اشتراک می گذارند.
این اشتراک گذاری و بحث ها در مورد محتوای شما نقاط ورود جدیدی را برای موتورهای جستجو مثل گوگل باز می کند تا آن را در جستجوی کلمات کلیدی پیدا کنند. این نقاط ورودی می توانند صدها یا هزاران راه بالقوه را افزایش دهند تا مردم شما را پیدا کنند.


قانون نفوذ
برای پیدا کردن اشخاص تاثیرگذار آنلاین در بازار خود که مخاطبان با کیفیتی دارند و به احتمال زیاد علاقه مند به محصولات، خدمات و کسب و کار شما هستند زمان صرف کنید. با افراد و کارهایی که باعث ارتباط شما با آن ها می شود ارتباط برقرار کنید.
اگر شما به عنوان یک منبع جالب و معتبر از اطلاعات مفید خود را نشان دهید، آن ها می تواند شما و کسب و کارتان را در مقابل مخاطبان جدید بسیار زیادی مواجه کند.


قانون ارزش
اگر شما تمام وقت خود را در شبکه ها اجتماعی به طور مستقیم روی تبلیغ محصولات و خدمات بگذارید، مردم دیگر به شما گوش نمی دهند. شما باید بر ارزش مکالمات بیفزایید. کمتر به نرخ بازگشت و بیشتر روی ساخت محتوای جالب و گسترش روابط با نفوذگران آنلاین تمرکز کنید.


قانون تقدیر و تشکر
کسانی که شما را پیدا می کنند را نادیده نگیرید. ساخت رابطه یکی از مهم ترین بخش های موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی است. پس همیشه از کسانی که به شما می رسند تقدیر و تشکر کنید.


قانون دسترسی
پس از این که مطالب خود را منتشر کردید ناپدید نشوید. در دسترس مخاطبانتان باشید. یعنی این که به طور دائم محتوای خود را منتشر کنید و در مکالمات مشارکت کنید. فالورها ثبات دارند و آن ها در جایگزین کردن شما مردد می شوند. اگر شما ماه ها و هفته ها ناپدید شوید.


قانون عمل متقابل
شما نمی توانید از دیگران انتظار داشته باشید که شما را به اشتراک گذارند و در مورد شما صحبت کنند. اگر شما همین کار را برای آن ها انجام نمی دهید. پس بخشی از زمان خود که در شبکه های اجتماعی هستید را باید برای اشتراک گذاری و صحبت در مورد محتوای منتشر شده دیگران بگذارید.