7 نکته در مورد ارتقا تجارت الکترونیکی

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 1 نفر

7 نکته در مورد ارتقا تجارت الکترونیکی

گروه مطالب :تجارت الکترونیک
در آمریکا، بازدیدهای دیجیتالی بوسیله ی Black Friday گزارش شده است که 3.3 میلیارد دلار فروش آنلاین داشته است، که نسبت به سال گذشته 17 درصد افزایش داشته است. 
مصرف کنندگان آمریکایی، حدود 3.4 میلیارد دلار هزینه اضافی روی Cyber Monday می کنند که سالانه 12 درصد افزایش داشته است. این رقم ها هر کسی را تحت تاثیر قرار می دهد، در مقایسه با Singles Day در 11 نوامبر 2016 در چین رقم های ناچیزی است. برطبق گزارشات South China Morning، مصرف کنندگان چینی در یک روز تنها در سایت علی بابا حدودد 17.8 میلیارد دلار هزینه کرده اند که در مقایسه با سال 2015، 32 درصد افزایش داشته است. 

استرالیا، همچنین در تجارت الکترونیک بسیار رشد کرده است. برطبق گزارشات Industry reports، رشد فروش تجارت الکترونیک در سال 2015، 12 درصد افزایش داشته است و در کل 10 میلیارد دلار بوده است که برابر با 4.5 درصد فروش خرده فروش ها در سراسر کشور است. با این پیشرفت ها، بازاریاب های تجارت الکترونیک باید به درستی کار انجام دهند. 

در اینجا 7 نکته مهم درباره ی بازاریابی تجارت الکترونیک فراهم شده است : 

گشت و گذار مشتریان را شخصی سازی کنید
نمایندگان احساس می کنند که بازاریاب ها گزینه های زیادی برای سفارشی کردن گشت . گذار مشتریان ندارند. از ایمیل ها، تا تبلیغات پویا، محتوای وبسایت، بازاریاب ها توانایی فراهم کردن تجربه ی بهتری برای مشتریان را دارند. 
شرکت های کمی هستند که به وسیله ی این ابزار سود و منفعتی دریافت کنند. شرکت کننده ها در این جلسات احساس می کنند که فرصت های زیادی برای پیشرفت بازاریاب ها اگر تبدیل و تغییر و هم در آمد بوسیله ی استفاده از شخصی سازی داده های مشتریان در گشت و گذارهای اینترنتی وجود خواهد داشت. 
در واقع به طبق گزارشات RecentEconsultancy، خیلی دیگر از بازاریاب ها با این موضوع موافقند. بیش از 69 درصد بازاریاب ها در استرالیا نشان می دهد که شخصی سازی کردن فعالیت های مصرف کنندگان خیلی مهم است. 

فرهنگ آزمایش کردن را ایجاد کنید
بازاریاب ها گزارش کرده اند که از ابزار زیادی برای آزمایش استفاده می کنند، که شامل بهینه سازی، VMO و بیشتر تست های A/B هستند. 
بعضی از آن ها خیلی پیچیده و سطح بالا است، ولی اکثر آنها احساس می شود که پایه ای هستند. چندین همکار نشان دادند که برای بهبود برنامه های تست درگیری دارند زیرا تیم آنها خارج از بازاریابی، مسئولیت آزمایش را دارند. 
به همین دلیل بازاریاب ها کنترل کمی رو تست ها و نتایج آنها دارند. 
حرفه ای تجارت الکترونیک گفتند که بازاریاب هایی که مسئولیت ROI(بازگشت سرمایه) را دارند باید تست هایی را راه اندازی کنند. ایجاد فرهنگ تست با اینکه مشکل است، برای پیششرفت اجرای تجارت الکترونیک حتمی است. 
این تست ها کمک کند بازاریاب ها از مدیریت تغییراتی که برای مصرف کنندگان پیچیده است اجتناب کنند. 

گسترش سیستم بهینه سازی برای درست کردن مسائل رها شده
شرکت کنندگان احساس می کنند هنوز مشکلات رها کردن مشتریان وجو دارد و 90 درصد خریداران برای کامل کردن خرید ناتوان هستند. 
متخصصان تجارت الکترونیک نگران به وجود آوردن تغییرات بدون تست هستند و به بازاریاب ها پیشنهاد می کنند که از ابزارهایی برای انجام تست استفاده کنند. 
این ابزار به بهینه سازی سایت و تکمیل کردن آن بوسیله ی ایمیل کمک می کند که مشتریان به سایت باز گردند. 
کسانی که از این ابزار استفاده می کنند و بازگشت سرمایه(ROI) مثبتی دارند هم می گویند هنوز برای بهبود این موضوع درگیری هایی دارند. 

استفاده از ابزار برای مدیریت رتبه ها و بازدیدها
مسئله ی معمول دیگر که بازاریاب ها با آن مواجه هستند مدیریت محتوای تولید شده به وسیله ی کاربران از طریق سایت های تجارت الکترونیک آنهاست، مانند رتبه بندی و بازدیدها. 
متخصصان می گویند ابزاری وجود دارد که می شود کامنت های کاربران را بهتر مدیریت کرد. یکی از محبوبترین آنها YotPo است که به خوبی قابل استفاده است. 
این ابزار به بازاریاب ها اجازه می دهد که برندهایشان را در گشت و گذار کاربران تکمیل کنند و حاصل آن بینشی است که باعث بهبود بازاریابی می شود. 
هر کس که از این ابزار استفاده می کند باعث تشویق کاربران به گذاشتن کامنت و نظراتشان شده است. 
استفاده از بخش سوالات و جواب ها باعث می شود کاربران فرصت ابراز نظر داشته باشند. 

ابتکار در تحویل 
چگونگی تحویل محصولات به مشتریان یکی از ویژگی های مهم پایگاه تجارت الکترونیک است. کلیک کنید و گزینه تحویل همان روز، روز بعدی را انتخاب کنید و چند آدرس برای تحویل کالا قرار دهید تا فروشتان ارتقا پیدا کند. 
گزارش شده است که هنگامی که در سایتشان اعلام می کنند حمل و نقل رایگان است به سه برابر ارتقا پیدا می کند. 

امتحان روش های جدید پرداخت و چت آنلاین 
نکته دیگر که متخصصان تجارت الکترونیک تاکید دارند این است که سایت ها باید شبکه های پرداختی جدیدی را امتحان کنند. الان بخر بعدا پرداخت کن. بهترین نمونه های شناخته شده هستند، اما هیچ کس به اندازه کافی داده ندارد تا در مورد بازگشت سرمایه بحث کند. 
چت آنلاین یکی دیگر از روش هایی است که برندها برای مکالمه انتخاب می کنند. البته با به دست آوردن محبوبیت اکثرا احساس می کنند که چت زنده مانع از اجرای بیشتر کار آنها است. 

از پایگاه های قدیمی به استانداردهای جدید صنعت تغییر مکان دهید
آخرین پیشنهاد از متخصصان این بود که تجار باید پایگاه های قدیمی را برای ورد به استانداردهای جدید این صنعت ترک کنند. مسئله ی عمده با پایگاه های قدیمی این است که آنها قبل از وجود سیستم های جدیدی مثل Magento، طراحی شده اند. 
ویژگی هایی مثل امنیت، SEO بهینه سازی موتور جستجو و حمایت های بین المللی در پایگاه های جدید تر وجود دارند و خیلی آسان تر قابل استفاده هستند و سفارشی تر از سیستم های قدیمی هستند. استفاده از Magento به طور قابل توجهی برای انجام کاری که به آن نیاز داریم کارایی آسانتری دارد.