بازاریابی ایمیلی

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

بازاریابی ایمیلی

گروه مطالب :بازاریابی

ایمیل یکی از رایج ترین راه های ارتباطی است. در سال 2010 حدود 90 میلیارد ایمیل در سراسر جهان فرستاده شده است، یعنی چیزی حدود 2.8 میلیون در ثانیه، به همین دلیل ایمیل راه خوبی برای بازاریابی به شمار می آید.

بازاریابی ایمیلی چیست؟

بازاریابی ایمیلی کاملا آسان است و استفاده از ابزار ایمیل برای تحویل پیام های تبلیغاتی مناسب است. اکثر کاربران اینترنت اکانت ایمیل دارند که به آنها اجازه می دهد تعداد زیادی ایمیل دریافت کنند.

82 درصد مردم آمریکا از اینترنت استفاده می کنند و ایمیل ها یکی از سریع ترین، ارزان ترین و آسان ترین راه های بازاریابی و ارتباط با مشتریان است.

ایمیل به طور قابل توجهی وسیله ی انعطاف پذیری است که می تواند تعداد زیادی پیغام را در خود جای دهد. تبلیغات می تواند کاملا ساده یا نمایشی و زرق و برق دار باشد و این کاملا بستگی به شرکت و محصولات مورد فروش دارد.

برخی تبلیغات فقط متن هستند در حالی که برخی شامل تصاویر، ویدیو و فهرستی از لینک هاست.

چه کسی بازاریابی ایمیلی را به کار می برد؟

بازاریابی ایمیلی بوسیله ی سازمان هایی با حضور  نیرومند آنلاین استفاده می شود. رقبا در میان سایت های تجارت الکترونیک و بازاریابی ایمیلی شروع به تبلیغات می کنند.

هزینه ی کم وسهولت در استفاده از آن باعث می شود که کسب و کارهای بسیاری از آن ها استفاده کنند. یک مغازه مکانیکی کوچک می تواند فهرست ایمیلی تهیه کند برای تعویض روغن موتور و ...

چطور بازاریابی ایمیلی می تواند اجرایی باشد و گسترش پیدا کند؟

اولین قدم انتخاب فهرستی از آدرس های ایمیل است. تنها ضرر بازاریابی ایمیل این است که برخی کشورها قوانینی علیه هرزنامه ها دارند.

ارزیابی ایمیل هایی که رقبا می فرستند می تواند راه خوبی برای طرح های شرکت باشد. به راحتی می توانید با ثبت نام وارد فهرست ایمیل های آن ها شوید. می توانید متوجه شوید که آن ها از چه نوع تصاویر، پیغام برای مشتریانشان استفاده می کنند.

طراحی دید ایمیل باید گونه باشد که توجه خوانندگان را به خود جلب کند و سریعا بتوانند جزئیات را مطالعه کنند. اگر ایمیل کسل کننده و گیج کننده باشد، خوانندگان ترجیح می دهند آن را حذف کنند .تصمیم بگیرید که چه مشتری باید چه ایمیلی دریافت کند. تطابق ایمیل ها با مشتریان می تواند باعث فروش بیشتر شود. بعد از فرستادن ایمیل ها، دسته بندی و ارزیابی موفقیت ایمیل ها بسیار اهمیت دارد. اگر یک روند به خوبی انجام نشده باشد بازاریاب ها می توانند طرح تبلیغات را تغییر دهند. انعطاف پذیری ایمیل باعث می شود خیلی راحت اجرایی شود و سریعا تغییراتی در آن به وجود آورد.