چقدر محتوا برای سایت نیاز داریم تا رتبه سایتمان در گوگل بالا برود ؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 4 نفر

چقدر محتوا برای سایت نیاز داریم تا رتبه سایتمان در گوگل بالا برود ؟

گروه مطالب :بهینه سازی وب سایت

چند صفحه و چند محتوا برای سایتمان نیاز داریم تا شانس بالا رفتن رتبه مان در گوگل بیشتر شود؟ آیا 5 تا 10 صفحه کافیست؟

جواب این است : "بستگی دارد". بستگی به چه چیزی دارد؟

بستگی به چیزهای مختلفی دارد، فاکتورهایی مثل تعداد کلمات، سئو و رتبه بندی موتورهای جستجوی گوگل را مورد بررسی قرار میدهیم.

شما نیاز به کلمات کلیدی برای رتبه بندی دارید

قبل از اینکه در مورد حجم محتوا، تعداد مستندات یا تعداد کلمات که گوگل دوست دارد بحث کنیم در مورد محتوایی که کاربران در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند صحبت می کنیم.

اگر محتوایی دارید شانس نمایش دادن در گوگل را دارد باید جزء مطالبی باشد که کاربران آنرا جستجو می کنند. اگر کلمات کلیدی شما مورد استفاده ی کاربران قرار نمیگیرند، صحبت در مورد تعداد کلمات خیلی بی معنی خواهد بود. حالا فرض کنید  شما کلمات کلیدی مرتبطی دارید که کاربران آنرا جستجو می کنند در آن صورت مبحث تعداد کلمات پیش می آید. من لیستی از محیط هایی که کلمات کلیدی مرتبط باید داشته باشند و درجه اهمیت آنها را به شما خواهم گفت.

  • اهمیت در سطح پنجم : کلمات کلیدی روی صفحه (روی بدنه نسخه) و در تگ موضوع
  • اهمیت در سطح چهارم : لینک های درون گرا که کلمات کلیدی مربوط به متنهایی که مرتبط با آنها هستند را دارند.
  • اهمیت سطح سوم : کلمات کلیدی در محل هایی با بازدیدهای بسیار بالا، مثل Htags(تگ های سرفصل) که با مطالب خود را وفق می دهند.
  • اهمیت در سطح دوم : لینک های داخلی در سایتتان که روی کلمات کلیدی متن ها تمرکز دارند، که شامل لینک های گشت و گذاری می شود (اگر ممکن باشد)
  • اهمیت در سطح اول : کلمات کلیدی در گردونه ی URL

پس استراتژی شامل کلمات کلیدی هدفمندی است که  در هر مکانی قابل استفاده است. همچنین بهترین تمرین استفاده از کلمات کلیدی در تصاویر فایل های اسمی است اما بیشتر سیگنال برای جستجوی های تصویری است.

تعداد کلمات کلیدی و رتبه بندی خوب

حالا که نوبت به محتوای سایت رسید تعداد مطالب اهمیت پیدا می کند، اما نه آن طوری که شما فکر می کنید و به این معنی نیست که هر چه کلمات من بیشتر از تو باشد، رتبه بندی بهتری دریافت می کنم. باید در حالی که تعداد کلمات بیشتر باشد کیفیت نوشته هم بالا باشد.

براساس سایز مطالب استفاده از کلمات بیشتر به معنی فرصت بیششتری برای رتبه بندی است. پیشنهاد من داشتن حداقل 500 کلمه در هر صفحه است اگر می خواهید رتبه ی خوبی در موتورهای جستجو داشته باشید. احساس می کنم که داشتن 5 تا 10 کلمه کلیدی می تواند پایه ی خوبی باشد، در حالی که محتوا طبیعی باشد.

هر چه محتوای بیشتری داشته باشید شانس اینکه کلمات کلیدی هدفمند متنوع تری داشته باشید بیشتر است. اگر شما فقط یک یا دو پاراگراف بنویسید در حوزه ی کلمات کلیدی و تنوع کلمات کلیدی خود را محدود می کنید.

مهم نیست کلمه ی کلیدی یک تک کلمه باشد یا بیشتر، مهم این است که در حوزه ی جسستجوهای مرتبط رتبه بندی باشد.

مردم به شکل های مختلفی مثل استفاده از ترکیب های مختلف و سوال های متفاوت استفاده می کنند که پیش بینی یا حساب آنها غیر ممکن است.ولی با بهینه سازی محتوا در حوزه ی کلمات کلیدی می توانید هر نوع جستجویی مربوط به سایتتان را پوشش دهید.

دقت داشته باشید از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید تا خوانندگان بدون اینکه خسته بشوند از آنها استفاده کنند.

تحلیل تاثیر تعداد کلمات در رتبه بندی گوگل

اگر یک وب سایت کوچک با تعداد کمی متن گرافیکی در هر صفحه آیا شانس قرار گرفتن در رتبه بندی گوگل را دارد؟

جالا که من به شما پیشنهاد کردم که حداقل 500 کلمه در هر صفحه برای یک سئوی خوب لازم است به این معنی نیست که برای کلمات کلیدی هدفمند و خاص حتی اگر 50 کلمه هم باشد در رتبه بندی قرار نمی گیرید. دیده شده که سایتی با قرار دادن 1500 کلمه در هر صفحه هم در رتبه بندی قرار ندارد و سایتی با قرار دادن 30 کلمه در هر صفحه در رتبه ی بالایی قرار دارد. پس چطور ممکن است؟

  • قدمت دامنه : دامنه ی ما قدرتمند است و هر چیزی که روی صفحه منتشر می کنیم بستگی دارد به سطح قدرتمندی آن.
  • درجه ی کیفیت لینک ها : کمتر از یک سال است که ابزار کلیدی آزاد روی هزاران لینک از دامنه های قدرتمند متمرکز شده اند.
  • متن های متصل شونده : خیلی از لینک ها به ابزار کلمات کلیدی متصل می شوند داشتن متن های متصل به ابزار کلمات کلیدی که سیگنال نیرومندی به رابط موضوعی است.

پس با داشتن کلمات کلیدی رقابت برانگیز، با داشتن کلمات زیاد، دامنه ی قوی و کیفیت بالای لینک های داخلی می توانید رتبه ی خوبی در گوگل به دست آورید. اگر چه همیشه بهتر است کلمات بیشتری بنویسید تا کمتر. حتی اگر سایتتان قدرتمند است هوشمندانه تر است که تعداد کلمات کلیدی تان بیشتر باشد. نوشتن محتوای بیشتر فرصت بیشتری برای داشتن کلمات کلیدی بیشتر و مناسب تر خواهید داشت.