چطور هشتگ هایی بسازید که برای برندتان کاربرد داشته باشد؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 3 نفر

چطور هشتگ هایی بسازید که برای برندتان کاربرد داشته باشد؟

گروه مطالب :شبکه های اجتماعی

اگر شما تمایل به استفاده از هشتگ دارید، هر شبکه اجتماعی را که اسکرول کنید، می توانید هشتگ ببینید. بسیاری از برندها از هشتگ ها برای گسترش دسترسی استفاده می کنند، اما این که چطور و چگونه به طور درست از هشتگ استفاده شود مشخص نیست. به چه چیزی باید اشاره کنید؟ به چه کسی باید اشاره کنید؟ در دنیا چگونه انجام می شود و معنی #instagood چیست؟ نگران نباشید در این جا چند نکته در مورد هشتگ ها وجود دارد؟

یاداوری سریع : هشتگ 101

همه ما می دانیم هشتگ چه شکلی است # ، اما اگر هرگز از آن ها استفاده نکرده اید، عملکرد آن ها مشخص نیست. و اگر می دانید چطور استفاده کنید که عالیه به بخش بعدی بروید. در شبکه های اجتماعی، هشتگ ها به عنوان یک نوع سیستم تشکیل دهنده برای موضوعات معین است. مردم پست هایشان را بوسیله ی هشتگ ها برچسب می زنند یا تگ می کنند، که مرتب سازی براساس تعیین محتوای فایل است. این فایل ها شامل تمام پست ها با هشتگ های خاص است. بعضی هشتگ ها میلیون ها پست دارند، در حالی که دیگران کمی خاص تر هستند.

 

بهره برداری از هشتگ ها

پس چگونه هشتگ ها می توانند برای برند شما کاربرد داشته باشند؟ اول، تحقیقاتی انجام دهید. باید ببینید موضوع داغ در برند شما چیست، حتی اگر نیم ساعت برای تکرار یک # مثل #menfashion و #menstyle وقت بگذارید و ممکن است این دو هشتگ شبیه هم باشند ولی هر دو کشش های جداگانه و بزرگی دارند.

ممکن است پرزحمت باشد، اما باید هر ترکیب کلمه ای که می تواند برند شما را توضیح دهد انتخاب کنید و ببینید که چطور هشتگ ها در شبکه های اجتماعی کار می کنند و یک لیست از یکی از آن ها  تهیه کنید.

به عنوان یک قانون کلی، بهتر است از هشتگ های خاص استفاده کنید تا از هشتگ هایی که به طور گسترده داغ است. هشتگ های مبهم مانند #instagood ممکن است زیاد مورد علاقه باشد ولی گاهی اوقات هم ممکن است در اکانت اسپم ذخیره شود.

شما کیفیت بهتری و لایک هایی مرتبط تر می خواهید بوسیله تگ های مرتبط و مورد استفاده در صنعتتان فالورهایی به دست می آورید.

انتخاب کننده باشید

حالا که شما این لیست را دارید بسیار وسوسه انگیز است که تمام هشتگ ها را سریعا برای هر پست قرار دهید. نه خیلی سریع این کار را نکنید! درسته هشتگ ها برای دیده شدن برند عالی هستند، ولی همچنین می توانند باعث درهم ریختگی پست ها شوند. علاوه بر این شما نمی خواهید تلاش بیش از حد انجام دهید. در این جا نکاتی در مورد استفاده از هشتک ها در پایگاه های بزرگتری وجود دارد :

توییتر : شما فقط 140 کارکتر در دست دارید. اگر شما چیز خیلی خوبی برای گفتن پیدا کرده اید که هیچ اتفاقی را برای هشتگ ها ترک نکنید، خوب است! محتوای خوب را برای نشان دادن تاکتیک ها قربانی نکنید. وقتی یک هشتگ را می خواهید استفاده کنید، سعی کنید کوتاه و شیرین باشد. یکی دو تا را که به خوبی اجرا می شود را پیدا کنید و درسراسر توییت های خود قرار دهید. همچنین از امتحان کردن نترسید و هوشمندانه مانند JetBlue آن ها را نمایش دهید :

اینستاگرام : با IG، شما نمی توانید 30 تا هشتگ برای هر پست قرار دهید. ( اگر بیش از 30 تا قرار دهید پست شما در هیچ یک از تگ ها نشان داده نمی شود. اگر شما می خواهید هشتگ های بیشتری اضافه کنید (یا در کپشن اصلی نداشته باشید) یک راهی وجود دارد که می توانید انجام دهید بوسیله ی کامنت گذاشتن روی عکس خودتان. با این کار عکس شما کمتر اسپم می شود، به همین دلیل شما ممکن است بخواهید بهترین عمل را برای هر پست انجام دهید.

علاوه بر این جستجو برای هشتگ هایی که مربوط به پست شماست مفید است، ببینید چه نوعی از آن ها برای شما بهترین کاربرد را دارد. ویژگی جستجو اینستاگرام برای این نوع کشف بسیار عالی است. اگر شما شروع به تایپ یک کلمه در هشتگی که می خواهید استفاده کنید، بکنید مرتبط ترین هشتگ ها را با محبوبیت و تعداد حجم آن در سمت راست آن نشان داده می شود. شما همچنین می توانید از ابزاری رایگان مثل Hashtagify برای پیدا کردن هشتگ های مرتبط به پست شما و چگونگی محبوبیت آن ها استفاده کنید.

فیسبوک : FB بازیکن بزرگی در بازی هشتگ ها نیست، اما به این معنی نیست که شما نمی توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. در حالی که محدودیت کارکتر توییتر را ندارد، اما خیلی راه هوشمندانه ای برای مخفی کردن تگ هایتان نیست. هشتگ های فیسبوک را متفکرانه، مرتبط و تا حدودی کوتاه انتخاب کنید.

هشتگ های برندی

اگر شما واقعا احساس ماجراجویی می کنید، می توانید کمپین هشتگ برای برند خودتان تهیه کنید. این کارها زمانی خوب است که در حال اجرای یک مسابقه باشید، یا بخواهید با مردم در شبکه های اجتماعی تعامل داشته باشید.

برای مثال، #TacoBekkWedding دقیقا یک عبارت تقسیم شده ی عددی نیست بلکه زنجیره ای برای یک تگ اجتماعی سرگرم کننده است که می توانید در مراسم عروس خود استفاده کنید.

حتما لازم نیست که مجموعه ای از هشتگ ها را برای هر پست استفاده کنید. قطعا هیچ آئین نامه و باید و نبایدی برای استفاده از هشتگ ها وجود ندارد.

می توانید اولین کلماتی که به ذهنتان می رسد را استفاده کنید چون حتما اولین کلماتی هستند که به ذهن دیگران هم خواهید رسید. در برند خود زرنگ و دانا بمانید، ولی وقت باارزش خود را بیش از حد روی انتخاب هشتگ ها نگذارید. فقط انجام دهید و چه موقع و چگونگی استفاده از آن ها را با مرور زمان می فهمید.