ویژگی های جدید اینستاگرام

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 1 نفر

ویژگی های جدید اینستاگرام

گروه مطالب :شبکه های اجتماعی

ماه دسامبر برای اینستاگرام ماه بسیار پربرنامه و شلوغی است. اینستاگرام علاوه بر اضافه کردن چند ویژگی جدید به برنامه، به امنیت خود هم افزوده است. شاید بزرگترین تغییر این است که شما می توانید همین حالا پست های اینستاگرام را لایک کنید و برای آن کامنت بگذارید. این ویژگی از آغاز ماه به اینستاگرام اضافه شد.


چطور کامنت ها را در اینستاگرام لایک کنید
برای لایک کردن یک کامنت روی کلمات نمایش تمام کامنت ها بزنید. شما الان باید لیستی از کامنت ها با یک نماد قلب سفید در سمت راست کامنت ببینید. روی قلب بزنید تا آن کامنت را لایک کنید.


زمانی که شخصی کامنت شما را لایک می کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر کاربر دیگر اینستاگرام کامنت شما را لایک کند، شما یک نوتیفکیشن یا اطلاع رسانی دریافت می کنید، درست همان طور که کسی یکی از پست های شما را لایک می کندږ اینستاگرام تعداد زیادی از لایک ها را روی یک کامنت می تواند پیگیری کند.


زمانی که کسی کامنت شخص دیگری را زیر یکی از پست های شما لایک می کند چه اتفاقی می افتد؟
اگر یکی دیگر از کاربران اینستاگرام شخص دیگری را در زیر یکی از پست های شما لایک کند، شما ههچ نوتیفیکیشنی دریافت نمی کنید، اما اگر شما آن ها را اسکرول کنید می توانید لایک های هر کامنت را مشاهده کنید.


ویژگی جدید - کنترل کامنت
ویژگی جدید، قطع کردن گزینه ی کامنت گذاشتن برای هر پست استږ شما همچنین می توانید کامنت گذاشتن برای هر پست استږ شما همچنین می توانید کامنت های خودتان یا کامنت هایی که بوسیله ی اشخاص دیگر در پست شما گذاشته شده است را حذف کنید.


چگونه کامنت ها را در پست های اینستاگرام ببندید یا قطع کنید
برای غیر فعال کردن کامنت ها برای یکی از پست هایتان، گزینه ی تنظیمات پیشرفته را قبل از قرار دادن پست انتخاب کنید و سپس نوار اسلایدر بستن کامنت را فعال کنیدږ شما می توانید همچنین کامنت گذاری روی پست های موجود را بوسیله ی نمایش پست مورد نظر را قطع کنید، سپس روی سه نقطه در قسمت بالای سمت راست ضربه بزنید تا لیست گزینه ها را نمایان کند. از این جا گزینه ی بستن کامنت گذاری را انتخاب کنید.
بستن کامنت گذاری باعث خواهد شد کامنت های موجود هم ناپدید شوند،اما آن ها اگر شما تصمیم بگیرید گزینه کامنت گذاری را روشن کنید نمایان می شود. شما می توانید فالورها را حذف کنید.


اکانت های محرمانه اجازه می دهد محتوا فقط به کاربران انتخاب شده نشان داده شود اما پس از پذیرفته شدن این فالورها بدون بلاک کردن حذف نمی شوند.
در حال حاضر می توان کاربری را حذف کرد در حالی که خود کاربر حذف شده، از این موضوع اطلاع پیدا نکند. شما همچنین پست های آن ها را ببینید اما آن ها نمی توانند پست های شما را ببینند.
بلاک کردن یک کاربر، از سوی دیگر باعث می شود هر دو هم شما و هم کاربر بلاک شده همدیگر را آنفالو کنید در حالی که پست ها برای هر دو طرف پنهان می شود ولی کامنت ها و منشن های موجود قابل مشاهده خواهد بود.
در اینستاگرام بلاک کردن با فیسبوک متفاوت است طوری که هر دو کاربر کاملا برای همدیگر ناپدید می شوند، یک کاربر بلاک شده اینستاگرام می تواند کاربری که او را بلاک کرده را ببیند ولی هیچ یک از پست های آن را نمی تواند مشاهده کند.
برای حذف یک فالور در لیست فالورهای خود آن ها را پیدا کنید و یک ضربه روی سه نقطه بزنید و در منوی شما نشان داده می شود.


می توانید برای پست های آسیب رسان گزارش بدهید
کاربران می توانند محتوایی را که قوانین را نقض کرده است ریپورت کنند و هر کسی که احساس خطر و آسیب رسیدن می کند می تواند به تیم پشتیبانی اینستاگرام گزارشی برای کاربر ناشناس دهد که تمام گزارشات در طول هفته و 24 ساعت شبانه روز در دسترس است.


ویژگی جدید : پست های ذخیره شده
ویژگی جدیدی که این ماه اضافه شده است توانایی ذخیره کردن پست های مورد علاقه است که شما می توانید بعدها آنها را مشاهده کنید. با کلیک روی آیکون بوک مارک پست به وسیله ی یک تب جدید به پروفایل شما اضافه می شود که تنها شما می توانید آن را مشاهده کنید. پست های ذخیره شده در بخش دفترچه شخصی شما باقی می ماند و شما در هر زمان می توانید آن ها را ببینیدږ شما به نسخه 10.2 اینستاگرام یا نسخه جدیدتر آن برای داشتن ویژگی های جدید نیاز دارید.


ویژگی جدید : استیکرها
استوری های اینستاگرام اخیرا شامل ویژگی داشتن استیکرها است، که به ویژگی عملکرد اسنپ چت نزدیک است. شما می توانید استیکرها یا شخصی را بر اساس متغیرهای آب و هوا، زمان یا مکان فعلی سفارشی کنیدږ استیکرهای موضوعی از زمانی به زمان دیگر قابل دسترس خواهد بود و شما می توانید هر چقدر که می خواهید به استوری خودتان استیکر اضافه کنید.