۴ اصل کلیدی بازاریابی محتوا

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 1 نفر

۴ اصل کلیدی بازاریابی محتوا

گروه مطالب :بازاریابی محتوا

راز موفقیت بازاریابی محتوا چیست ؟

در مورد بهبود بازاریابی محتوا زیاد نوشته شده است. هر دو بخش B2B و B2C درک کرده اند که محتوا برای جذب مشتریان هم بسیار موثر و هم ضروری است.

در سال 2016، 77 درصد شرکت ها طرح افزایش بودجه برای بازاریابی محتوا را ریختند. با دسترسی به اطلاعات و رشد بینش مشتریان، همراه با کانال ها و ابزارهای هدفمندتر و هوشمندانه تر، بازاریابی محتوا پیشرفته تر و فشرده تر شده است.

با اینکه بازاریابی محتوایی بسیار زیاد شده است اما هنوز هم می توان بازاریابی محتوای خوب را از بقیه آن تشخیص داد.

چه چیزی بازاریابی محتوایی موفقی تولید می کند؟

اجرای با کیفیت امری ضروری است در این میان پربار شدن تعداد زیادی محتوا بوسیله ی برندها و پایگاه های رسانه ای، تنها و آخرین راه تاثیرگذاری روی مخاطبان است. پیدا کردن راه های جدید برای جلب مشتریان و حفظ آنها نیز بسیار اهمیت دارد.

این کار بوسیله ی استفاده از پایگاه ها و کانال های جدید برای توزیع محتوا و به دست آوردن مشتریان از راه های مختلف امکان پذیر است  

4 اصل کلیدی برای بازاریابی محتوا

نگاهی به 4 نشان برای موفقیت فعالیت های بازاریابی محتوا می اندازیم :

  • استفاده از چندین مجرا

در تئوری : این یک واقعیت کلی است که انبار کردن، گزینه ی خوبی نیست. در بازاریابی محتوا هم همینطور است. به جای حضور در یک کانال یا یک رشته، محتوای خوب باید تقسیم بشود تا مخاطبان از طریق پایگاه ها و کانال های مختلفی آن را دریافت کنند.

این کار مکالمات و اشتراک گذاری را افزایش می دهد.

در عمل :

در دسامبر 2015، Barelay Bank به دلیل داشتن انجمن بازاریابی محتوایی در چندین پایگاه جایزه دریافت کرد.

Bank تیمی برای انتشار دارد و با داشتن استراتژی بلند مدت برای ساخت و توزیع محتوای مفید در تمام کانال ها به این موفقیت دست پیدا کرد.

این کانال ها فقط شامل سایت و شبکه های اجتماعی نیستند، بلکه شامل موبایل و حتی ATM نیز می باشد.

  • همکاری چندگانه

در تئوری : اگر محتوا در چندین کانال و پایگاه های مختلف کار می کند، ناشی از همکاری است. انجمن های مختلف از بازار تحقیقاتی (اطلاعات مفهومی) برای خلق تبلیغات برای شبکه های اجتماعی و توزیع آنها، همه آنها برای گسترش و پخش بازاریابی محتوا خوب نقش دارند.

در عمل : انجمن مسئولیت های اجتماعی (CSR) نقش کلیدی بازی می کنند با تمرکز روی ساخت فرصت هایی برای کودکان محروم که در Riade Faneire زندگی می کنند.

  • هوشمندی

در تئوری : قابل اندازه گیری و قابل پیگیری بودن 2 تا از مهمترین کلمه ها در دیکشنری CMO هستند. محتوای موفق باید به فعالیت، اشتراک، مکالمه یا جستجو تشویق کند.

در عمل : یک مثال عالی برای یک شرکت خلاق IKEA اسرائیل است که محتوای سنتی را به روش های جدید تهیه می کند.

آنها reality show به نام Big Brother را متقاعد کردند تا تمام خانه هایشان را مبلمان کنند و با این کار تبلیغات خوبی برای آن ها بود.

IKEA، 250000 درخواست داشتند و به صورت قابل توجهی محصولاتشان به فروش رفت.

  • مورد اعتماد بودن

در تئوری : گروه های مشتریان راه های قدرتمندی برای جذب و شناسایی مخاطبان دیگر هستند. گروه ها و انجمن ها، اغلب با وجود پدیده های فرهنگی مثل برنامه های تلویزیونی، فیلم ها و حتی برندها مورد توجه قرار می گیرند.

در عمل : شرکت HBO با پخش سریال Game Of Thronc و موفق بودن در کارهایشان، اعتماد مخاطبان را جلب کرده است. HBO همان شرکتی است که Starwars را پخش کرده است.

نکاتی در مورد بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا بدون شک بسیار اهمیت دارد. با درخواست های مشتریان که بسیار هوشمندتر شده اند، برندها مجبور هستند که استراتژی بازاریابی محتوای خود را گسترش دهند تا بتوانند مشتریان را جذب کنند.

نتیجه گیری

  • در هر دو بازاریابی محتوای B2B و B2C مسئله ی اصلی ارتباط است.
  • بازاریابی محتوا موفق باید به خوبی اجرا شود و تازه باشد تا بتواند پایدار بماند.
  • باید چند مجرایی و همکاری چندگانه باشد : یعنی از پایگاه های زیادی استفاده شود و چندین انجمن با هم همکاری کنند.
  • باید هوشمندانه اطلاعات محور و مورد اعتماد باشد تا مشتریان بیشتری جذب شوند.