سرعت سایت برای سئو : طول زمان لود

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

سرعت سایت برای سئو : طول زمان لود

گروه مطالب :بهینه سازی وب سایت

یکی از اولین چیزهایی که من چندین سال پیش در مورد آن فکر می کردم این بود که :

سرعت سایت شما بخشی از الگوریتم گوگل است و در اجرای رتبه بندی تاثیر دارد. پاسخ من این چنین بود "گوگل الگوریتم دارد؟"

در مورد به روز بودن سئو، من سوال های زیادی داشتم اما یکی از اولین سوال ها این بود که چطور سرعت سایت در اجرای آن تاثیر دارد.

بله، سرعت سایت می تواند چیز غیر قابل درکی برای یک کاربر جدید باشد، مخصوصا هنگامی که شما به هر عامل ممکن توجه می کنید. تصاویر، سبک، صفحه ها، جلوه، اسکریپت و همینطور این لیست ادامه دارد.

همان طور که دانش من در مورد سرعت سایت افزایش پیدا کرد، متوجه شدم که چقدر صفحات می تواند سریع لود شود.

ما می دانیم که تجربه ی کاربری یکی از عوامل رتبه بندی است. چطور یک صفحه سریع و خوب لود شود جزء این موارد محسوب می شود، اما من فکر می کنم نیاز دارم تا سرعت سایت را از اینکه هست گسترده تر کنم.

من فهمیدم که بله، شیوه های زیادی وجود دارد که می توانید مطمئن شوید که سایتتان به اندازه ی ممکن برای کاربران سریع شود، اما اولین باری که صفحه ی شما را لود می کنند چه واکنشی به این موضوع مهم دارند.

محتوای سایت یکی دیگر از عوامل رتبه بندی است.

بله شمامی توانید صفحه ای داشته باشید که کمتر از یک ثانیه لود شود، اما محتوای اشتباهی داشته باشید اما موضوع چیست؟

اگر برای تعیین رتبه بندی شما مطلبی که در مورد این که بهترین گل زن در MLS کیست؟ و صفحه ی شما مطلبی باشد که 3 ساعت طول می کشد برای خواندنش، تجربه ی کاربری خوبی فراهم نکرده اید که یکی از مهم ترین عامل های رتبه بندی است.

موتورهای جستجو به این موضوع خیلی توجه می کنند.

هنگامی که گزافه گویی شما زیاد شود، زمانی که کاربران در صفحه ی شما می گذرانند کم است، مردم واکنشی در برابر سایت شما ندارند و آن را به اشتراک نمی گذارند و این خبر بدی است. در حالی که موتورهای جستجو به طور مستقیم از داده های شما برای تحلیل استفاده نمیکنند، آنها به اندازه ی کافی باهوش هستند که یک صفحه ی ضعیف را هنگامی که می بینند تشخیص دهند. اگر صفحه شما برای کاربران مفید نباشد، برای موتورهای جستجو هم مفید نخواهند بود.

پیشرفت تکنولوژی در مورد چگونگی دسترسی ما به اینترنت تغییر نکرده است بلکه در مورد اینکه چطور با آن تعامل داریم تغییر کرده است. گزینه های دیگری که ما می توانیم محتوای آنلاین داشته باشیم زمان کمتری برای نگاه کردن به آن بگذرانیم.

نباید محتوا طولانی و زیاد باشد. تولیدات z 25 درصد کمتر روی محتوای آنلاین زمان می گذراند. و بر طبق CMO.com سال 2020 این تولیدات 40 درصد بازار را در دست خواهد گرفت. این موضوع باعث اشتراک گزاری می شود که نباید آنرا نادیده گرفت.

مردم سریع تر شده اند. آنها همیشه عجله دارند و کاری برای انجام دادن دارد. آن ها وقت ندارند 3 ساعت تاریخ  Soccer را بخوانند، مخصوصا هنگامی که خود را آماده می کنند که فقط یک پاراگراف یا کمتر بخوانند.

این تولیدات احتیاج دارند که تضمین فوری شوند که در محل درستی قرار بگیرند. پس شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ بهترین راه برای بهبود سرعت سایتتان چیست؟ و چه تضمین وجو دارد که این دقیقا همان چیزی باشد که بازدیدکنندگان به دنبال آن هستند؟ در پایین منتخبی هم از فعالیت های تکنیکی و هم پیشنهاداتی برای محتوا وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

از تصاویر درست استفاده کنید

ممکن است خیلی واضح به نظر برسد و بعضی جواب دهند بله، ما همیشه از تصاویر خودمان استفاده کنیم یا ما همیشه منابع تصاویرمان را درست انتخاب میکنیم و تضمین می کنیم. خوب است، اما یکم بیش از این نیاز به فکر کردن دارد.

هم سایز و هم فرمت تصویر می تواند در زمان لود صفحه ی شما متفاوت باشد.

اگر شما از یک تصویر که فقط در ماکسیمم پیکسل 500*500 می توانید تماشا کنید، پس نباید تصویری با پیکسل 1000*1000 آپلود کنید.

علاوه بر این، به نوع عکسی که آپلود می کنید نگاه کنید. آیا آن روشن، مرتعش و رنگارنگ است؟ اگر هست، از JPEG استفاده کنید.

اگر سیاه و سفید یا حتی بی نور است، از PNG استفاده کنید.

فرمت تصویر باید با نوع خاصی عکس تناسب داشته باشد و این می تواند یک تفاوت کوچک اما قابل توجه داشته باشد.

کدها و اسکریپت های زائد

اگر شما یک کاربر اینترنت هستید، یک شانس خوبی که شما می توانید از آن استفاده کنید، وب سایت Oatmeals است. همچنین یک شانس خوب دیگر این است که از تمام کدهای موجود در منابع سایتتان آگاه می شوید. جالب نیست؟

درسته که خوب است اما  باعث لود شدن کند صفحه می شود. اگر کدهای زیادی وجود ندارد پس زمان لود را کم نمی کند. اگر سایت شما احتیاجی به این عملکرد ندارد، پس نباید آنجا باشد.

سبک و طرح بندی صفحات در همان دسته بندی قرار می گیرد. این ها به روندی احتیاج دارد. شما می توانید از منابع کوچک درون خطی استفاده کنید، البته اگر قابل اجرا باشند و گاهی اوقات می تواند اصلاح شود. اما چیز مهم برای یادآوری در اینجا این است اگر چیزی می تواند کوچک شود یا کم شود، انجام دهید.

مخاطبانتان را درک کنید

شما به جنبه های تکنیکی سرعت سایتتان نگاه کنید، چه چیزی باید در صفحات شما در نخست حاضر شود.

شما می توانید یک صفحه داشته باشید که با سرعت خیلی زیاد لود شود، اما اگر برای کاربران مفید نباشد، آنها سریعا از آن صفحه خارج می شوند.

یک اشتباهی که خیلی از تولیدکنندگان محتوا می کنند، آنها محتوایی می نویسند که فکر می کنند در رتبه بندی خوب است. این خیلی کار خوبی نیست.

کسانی که محتوا می نویسند فکر می کنند که موتورهای جستجو می خواهند ببینند، ولی باید برای مخاطبانشان بنویسند. شناخت مخاظبانتان برای تولید محتوا بسیار موثر است.

روانشناسی وب NathalieNahai یک حمایت کننده از طرح وفاداری است، و در روانشناسی مخفی برای کاربران نیرومند است. در حالی که نکته مهمی است که اگر کاربرانتان را به درستی نمی شناسید آنها هیچ علاقه ای به چیزی که شما می گویید ندارند.

اگر شما درک درستی داشته باشید نباید نگران باشید که سعی کنید برای مخاطبانتان بنویسید. این کار خیلی طبیعی تر است و دقیقا چیزی است که موتورهای جستجو می خواهند.

اطلاعات درستی ارائه دهید

همان طور که قبلا ذکر شد، کاربران باید کمتر مشغول محتوای آنلاین باشند از این رو باید زمان کمتری به نگاه کردن آن بگذرانند.

این موضوع اغلب برای محتوای ضعیف اتفاق می افتد.

ما باید به کاربران بگوییم که گام های سریع تری نسبت به قبل بردارند به این معنی نیست که محتوای شما احتیاج به سرعت دارد.

سرعت شناخت کاربران خیلی مفیدتر از چیزی است که تخمین زده شده است. درست است که ما می گفتیم نباید محتوا برای خواندن 3 ساعت ارائه شود به این  معنی نیست که نباید از محتوای عمیق استفاده کنید.

اگر موضوع شما طوری است که باید 3 ساعت در مورد آن توضیحح دهید پس انجام دهید. اما اگر باید چیزی خلاصه باشد و سریع خوانده شود پس محتوای مناسبی تولید کنید.

می توانید اطلاعاتتان را کاربر محور ارائه دهید؟

باید محتوا به روشی که کاربران به آن نیاز دارند ارائه شود، نه چیزی که شما فکر می کنید بهترین است.

همه این کارها را با هم انجام دهید

هر چیزی که در بالا بحث شد می تواند روش های مختاف سئو باشد. ایده ی محتوای پرسرعت به طور کامل باید در مورد موبایل نشان داده شود.

حتی فیسبوک هم مقالات فوری قرار داده است. شبکه های اجتماعی نشان می دهد که راه خوبی برای ارائه محتوا برای کاربران است. حلقه های اصلی درست است، محتوای سریع برای کاربران سریع. سرعت سایت کاملا بازده شما را تغییر می دهد. چند سال پیش Walmat برای هر ثانیه ای که زمان لود بهبود پیدا می کند، 2 درصد خروج کاربران کمتر می شود.

به نظر خیلی چشمگیر نمی آید، اما Walmat 13.5 میلیارد دلار از فروش جهانی آنلاین به دست آورد و همان 2 درصد افزایش حفظ کاربران برابر با مقدار زیادی پول بود.

ممکن است شما پیشرفت ها را در حجم وسیعی مشاهده نکنید، اما تفاوت را خواهید دید و همچنین کاربرانتان به آن توجه می کنند. خیلی ها فکر می کنند داشتن سایتی پرزرق و برق می تواند روش موثری باشد ولی اینطور نیست. بعضی ها فکر می کنند این روش ها ابتدایی است و نگرش زیاد خوبی نیست اما همین ابتدایی ها را فراموش نکنید و کاربران را هم از یاد نبرید.