درس های بازاریابی برای راه اندازی کسب و کار : 3 داستان موفقیت

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

درس های بازاریابی برای راه اندازی کسب و کار : 3 داستان موفقیت

گروه مطالب :بازاریابی

بسیاری از کارآفرینان یکی از این دو اشتباه مرگبار را در اوایل راه اندازی شرکت انجام می دهند :  آن ها در هر صورت به محوصلات خود باور دارند که می تواند بدون هیچ بازاریابی رسمی پابرجا بماند یا کسانی که بودجه بی اساس و زیادی را برای عملیات بازاریابی گرانی صرف می کنند که بازده نسبتا کمی برای آن ها دارد.

مایه تاسف است زیرا استراتژی نوآورانه بازاریابی برای راه اندازی نباید پیچیده یا گران باشد. مدل های خوب و مستحکمی در این جا وجود دارد. در واقع سه شرکت زیر نمونه های کاملی از این است که چطور افکار خلاقانه در مورد بازاریابی می تواند بازده و نتایج قابل توجهی برای کسب و کار شما داشته باشد.

بافر : چگونه برنامه جامع و پیچیده بازاریابی محتوای آن رشد محور بوده است. با یک تصمیم کلیدی ( و بسیاری طراحی کاری و اجرای یک استراتژی عملی پس از تصمیم گیری)، بافر بوسیله ی راه اندازی خود به سرتاسر جهان نشان داد که چقدر بکارگیری استراتژی بازاریابی محتوا خوب ممکن است.

این پیدایش و شرکت برنامه ریزی تویت نشان داد که بازاریابی محتوا چیزی بیش از یک موضوع زود گذر است، چیزی است که یک برند به آن نیاز دارد تا به بخشی از یک مکالمه گسترده تبدیل شود. بسیاری از شرکت ها در اوایل این دهه با راه اندازی پست ها از روی بی علاقگی در سایت هایشان می گویند که ما در بازاریابی محتوا مشارکت داریم.

اما بنیانگذاران بافر متوجه شدند که آن ها می توانند با  امواجی در داخل شبکه های اجتماعی بوسیله ی توزیع منابع با داشتن برنامه اختصاصی توسعه محتوا و ساخت یک استراتژی منسجم، کارآمد باشد.

طرح خود را با همکاری نشریات بانفوذ و ارائه پست های مهمان آغاز کنید. موقعیت شرکت را به عنوان یک صدای معتبر برای مخاطبان رو به رشد خود قرار دهید. بسیاری از این پست های وبلاگ مهمان که به شدت در سراسر شبکه های اجتماعی به اشتراگ گذاشته شدند، تغییر داد و شروع به ساخت تعداد قابل توجهی محتوا کرد. سازندگان محتوا شرکت شروع به انتشار منظم تر برای وبلاگ بافر کردند، تا جایی که بیش از 1.2 میلیون بازدید ماهانه داشتند.

بافر با نوعی از محتوا که به صورت منظم در سایت قرار می داد بسیار زرنگ و دانا بود. در ابتدا یک برنامه زمان بندی برای توییتر بود اما رهبران بافر تصمیم گرفتند که برای اکثر پست های وبلاگ خود این کار را انجام دهند.

با این حال این مسیر حرکت نزولی بود. مخاطبان را محدود می کرد. با این حال بافر در این موضوع خوش شانس بود که محدود شدن مخاطبان آن ها با ادغام برنامه آن ها با قابلیت برنامه ریزی فیسبوک و لینکدین مصادف شد.

اعضای تیم بازاریابی بافر در مورد گسترش دامنه پست های خود که شامل موضوعات متفاوتی در مورد شبکه ها بود را تنظیم کردند. پس از آن شرکت حتی بیشتر گسترش پیدا کرد، ترکیب موضوعاتی مانند کسب و کار و روانشناسی، مخاطبان بسیاری پیدا کرد و بافر تاثیر زیادی روی بازار داشت.

بافر متوجه شد که تنها ایجاد محتوای ارزشمند قابل اشتراک است و با رشد سریع خود نوعی پاداش است.

هاب اسپات : هر شرکت می تواند با رهبری افکار طرز فکر مردم در مورد بازاریابی را تغییر دهد. بنیانگذاران هاب اسپات یک رویکرد رادیکال در شرکت خود بوسیله ی نرم افزار پر ازدحام در حال افزایش به عنوان خدمات (Saas) ساخته است. از این به بعد خریداران تجارت به تجارت باید منتظر پاسخی سریع و یا ایمیل باشند برای گشف گزینه هایی در شیوه های عمیق تر، آنها می توانند از اطلاعات قابل دسترس در سراسر وب سود ببرند.

کمی بیش از 10 سال پیش تیم هاب اسپات، سکه های بازاریابی درون گرا را از آن خود کرد، به موجب بازاریابی حرفه ای با استفاده از این محیط جدید خریداران زیادی را به دست آوردند. سایه رویدادهای جانبی هم به زودی اتفاق افتاد مثل کنفرانس سالانه بازاریابی درون گرا که در سال 2016 بیش از 19000 شرکت کننده در آن شرکت کردند.

بنابراین هاب اسپات فرصتی دید تا به قدرت پیشرو در زمینه بازاریابی درون گرا تبدیل شود و در استراتژی محتوا در طول ایجاد  تفکر رهبری در یک موضوع بوسیله ی اعضای خود پیشقدم شد.

امروزه آکادمی هاب اسپات تبدیل به یک مقصد محبوب برای حرفه ای های بازاریابی شد که مایل به یادگیری بیشتر در مورد بازاریابی درون گرا از متخصصان که آن را برای جهانیان ارمغان اورده بودند، بودند. آکادمی برنامه های مرور گواهی را در سراسر عناوین فرعی و رشته های متنوع ارائه می دهد.

وربای پارکر: یک PR استادانه که کمک می کند به سرعت رشدد کنید و در هزینه های بازاریابی صرفه جویی کنید.

بسیاری بنیانگذاران راه اندازی بودجه بازاریابی در زندگی شرکت خود را بررسی می کنند. آن ها می دانند که باید برای شروع بازاریابی خود و تلاش های فروش برای ساخت یک پایگاه مشتری باید پول هزینه کنند، اما بسیاریاز آن ها نمی توانند احساس کنند که راه بهتری وجود دارد.

عینکی که شرکت وربای پارکر طراحی کرده است بدون شک نشان می دهد که راه بهتری برای رشد وجود دارد که تنها در یک سال 500 درصد رشد کرده است. شرکت هزینه صفر برای بازاریابی و هزینه های تبلیغات در طول راه اندازی از همه بیشتر قابل ملاحظه است.

این شرکت می خواست نخبگان مد را هدف قرار دهد و شروع به قرار دادن سرمقالات محتوایی در مجلات با کلاس مانند وگ و GQ کرد. واکنش بسیار گسترده بود و تنها در چند هفته 20000 نفر در لیست انتظار برای محصولات آن ها بودند