10 دلیل که سایت های تجارت الکترونیک شکست می خورند

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

10 دلیل که سایت های تجارت الکترونیک شکست می خورند

گروه مطالب :تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک فرصت های درآمد عالی را پیشنهاد می دهد، که توانایی دارد 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز باز باشد و درآمد کلی آن در مقایسه با خرده فروشی فیزیکی کمتر است. با وجود این واقعیت بیش از 12 میلیون مصرف کنندگان استرالیایی آنلاین وجود دارد و هر ساله خریداران دیجیتال آنلاین دو برابر می شوند، تعداد زیادی از کسب و کارهای تجارت الکترونیک در حال کشمکش برای به دست آوردن سود بیشتر هستند.

1- توضیح محصولات و کیفیت تصاویر ضعیف

هنگام خرید آنلاین، مشتریان قادر به انتخاب یک محصول هستند  که به خوبی  آن محصول را  ببینید. و آن ها به تصاویری که شما ارائه کرده اید و همچنین توضیح محصولات اکتفا می کنند. اگر شما عکس های کم کیفیت داشته باشید یا توضیحات محدودی بدهید، حتما فروشتان را از دست می دهید.

همیشه عکس هایی را ارائه دهید که یک محصول را از چند زاویه نمایش دهد، فقط از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید و مطمئن شوید که توضیحات را با جزئیات منحصر به فرد ارائه دهید. از توضیحات عمومی برای محصولات استفاده نکنید. فقط روی قیمت تاکید نکنید. بازدیدکنندگان را با تصاویر عالی و جزئیات محصول جذب کنید.

2- اطلاعات تماس را فراموش نکنید

به نظر مسئله کوچکی می آید درسته؟ قرار ندادن اطلاعات کامل تماس، واضح نبودن آن در سایت مانع از اعتماد مشتریان بالقوه می شود. آنها قبل از خرید به دنیال همین اطلاعات می گردند و خیالشان راحت می شود و  اگر شما نمایش موقعیت و اطلاعات تماس مثل شماره تلفن را قرار ندهید، خیلی سخت می توانید اعتماد مشتریان بالقوه را جلب کنید.

3- مراحل پرداخت پیچیده

آمازون پیشگام فرآیند خرید آسان است و هنگامی که این کار را انجام دادند انقلابی در تجارت الکترونیک به وجود آمد. مصرف کنندگان به دنیال روش پرداخت آسان تر و مراحل کمتر هستند. مراحل چندگانه و پیچیده پرداخت، یک تجربه خسته کننده برای مشتریان است که قبل از اتمام آن را رها خواهند کرد.

برای جلوگیری از سرخوردگی یک روند پرداخت کوتاه ارائه دهید و برای پرداخت نیاز به ثبت نام نباشد. اجازه دهید مشتریان وارد فرآیند شوند و خودشان گزینه ثبت نام را انتخاب کنند و در پایان جزئیات را ذخیره کنند و هر موقع خواستند برگردند. در غیر این صورت اجازه دهید به شکل یک مهمان و بدون نیاز به ثبت نام عملیات پرداخت را انجام  دهند.

4- هزینه های پنهان

این یکی خیلی مهم است. سبد واگذاری نتیجه این موضوع است. نرخ های حمل و نقل باید هنگام انتخاب محصول نشان داده شود. پنهان کردن آن ها تا لحظه پایان باعث عصبانیت مشتریان می شود. یک ماشین حساب برای حمل و نقل برای کالاهایی که مورد علاقه مشتریان است و کد پستی آنها را ارائه دهید. به صورت تکنیکی بسیار آسان است و هیچ عذری برای ارائه ندادن آن نخواهید داشت.

5- صفحه نمایش بزرگ، صفحه نمایش کوچک

جامعه ما هر روز بیشتر و بیشتر در حال حرکت به سمت موبایل است. این موضوع در مورد تجارت الکترونیک بیشتر مصداق دارد. اگر نمایش ضعیف و درهم و برهم باشد منجر به تجربه ی کاربری بسیار بدی برای کاربران موبایل خواهد شد. اطمینان پیدا کنید که سایت شما با موبایل منطبق باشد.

6- مشتریان نمی دانند بایدد چه کار کنند

حتی با داشتن یک سایت تجارت الکترونیک، شما باید خیلی واضح توضیح دهید که می خواهید مشتریان در سایت چه کاری انجام دهند. صفحات بدون محصول باید توضیح واضحی برای انجام عملیات برای مشتریان داشته باشد. موفق ترین سایت تجارت الکترونیک به کاربران می گوید دقیقا باید چه کاری انجام دهند. مشتریان را رها نکنید تا حدس بزنند در گام بعدی چه کاری باید انجام دهند.

کاربران را گام به گام راهنمایی کنید و مطمئن شوید همان طور که شما می خواهید این عملیات را انجام می دهند.

7- بازاریابی آنلاین

چیزی که استفاده می کنید مثل یک چاله آب در بیابان است اگر کسی نداند که کجاست؟ شما ممکن است یک صنعت پیشرو فروشگاه الکترونیکی داشته باشید،حتی با داشتن خدمات خوب به مشتریان بدون ترافیک هدفمند، به آن جایی که می خواهید نمی رسید و حتی ممکن است فروشی که انتظارش را دارید نداشته باشید.

با ایجاد یک قیف بازاریابی درون گرا می توانید از طریق شبکه های اجتماعی نتایج پرداخت گوگل و منابع ارجاعی پیشی بگیرید. یکبار که چندین فروش انجام دادید و توضیحات و بازخوردهایی را دریافت کردید تاثیر مثبتی برای شما خواهد داشت.

8- با مشتریان تعامل داشته باشید

نادیده گرفتن مشتریان همان قدر بد است که یک فروشنده قلدری کند. با مشتریان در حال حاضر و اینده تا جایی که ممکن است تعامل داشته باشید.

از شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا در گفتگوها شرکت کنید و محصولات و خدمات خود را در مقابل مشتریان بالقوه یا مشتریان حاضر نگه دارید. در مباحث مربوط به صنعت شرکت کنید، دانش و اعتبار خود را نمایش بگذارید.

9- مخاطبان اشتباه را هدف قرار ندهید

شما ممکن است عملیات جستجو پرداخت و اصولی داشته باشید و همچنین مدیریت جامعی در شبکه های اجتماعی انجام دهید. همه این ها به هدر می رود اگر مخاطبان درستی را مورد هدف قرار ندهید. آیا شما از روش هایی عمومی استفاده می کنید که ممکن است منجر به خرید مردم نشود؟

باید از روش های درستی استفاده کنید تا منجر به فروش شود. علاوه بر این بررسی مداوم و افزایش سرعت مورد نیاز است تا مطمئن شوید بودجه بیشتری تولید می کنید.

10- در قیمت گذاری اشتباه نکنید

قیمت گذاری یک عامل بزرگ آنلاین است. مردم در یک ثانیه می توانند قیمت های شما را مقایسه کنند و احتیاجی نیست که فروشگاه های فیزیکی متصدی را ببینند و خسته نشوند.

اگر قیمت شما خیلی کم باشد مشتریان فکر می کنند محصولات شما کم کیفیت است. اگر خیلی بالا باشد آنها فکر می کنند شما می خواهید کلاه برداری کنید.

فراموش نکنید هزینه ی حمل و نقل عامل بسیار مهمی است. پس تا جایی که ممکن است کم باشد و اگر ممکن است حمل و نقل رایگان داشته باشید یا روی سفارشات بالا حمل رایگان داشته باشید. بدیهی است که بستگی دارد به این که شما چه چیزی می فروشید. با تحقیق و آزمون و خط می توایند بفهمید که چه قیمتی مناسب است تا بتوانید مشتری به دست آورید یا آنها را حفظ کنید.

تجارت الکترونیک راه خیلی خوبی برای شروع یک کسب و کار با حداقل مخارج است، البته این اشتباه بزرگ را نکنید که یک سایت غیر قابل استفاده درست کنید یا محصولات را در آن قرار دهید بدون اینکه توجهی به آن داشته باشید. با استفاده از قوانین بالا، شما حتما در انجام تجارت الکترونیک خود موفق خواهید شد و سعی کنید از دام خیلی از سایت ها اجتناب کنید.