چندین اشتباه در تجربه ی کاربری که گوگل دوست ندارد

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 4 از ۵ توسط 6 نفر

چندین اشتباه در تجربه ی کاربری که گوگل دوست ندارد

گروه مطالب :بهینه سازی وب سایت

اطلاعاتی از منابع مختلف گوگل گرفته شده که شامل دو عامل است که گوگل صراحتا اظهار کرده که برای اجرای جستجو زیان آور است. البته عوامل زیادی برای بررسی در مورد کیفیت صفحه وجود دارد و نهایتا اگر گوگل یک صفحه را بررسی کند و بهترین کیفیت محتوا را داشته باشد از خطای تجربه کاربری در امان خواهد بود.

 • صفحاتی که بارگذاری کندی دارد

سرعت عاملی ضروری در اجرای جستجو در موبایل است، گوگل تستی برای تطبیق موبایل و سرعت صفحات فراهم کرده است که به توسعه دهندگان کمک می کند بفهمند در کجا می توانند بهبود پیدا کنند.

مختصر کردن کدها، کاهش حجم تصاویر و بارگذاری ناهمزمان جاوااسکریپت، همه پیشنهادهای عادی برای کاهش زمان لود صفحات است.

البته پروژه AMP آخرین ابتکار طراحی شده برای کاهش زمان لود شدن است. در ماه می امسال گزارش شده است که 125 میلیون اسناد و 640.000 دامنه ایندکس شده است. منطبقات AMP سریعا بوسیله ی ناشران در سال 2016 افزایش یافت و الان برای شروع گسترش تجارت الکترونیک کاربرد دارد. دکمه های ردیابی و ویژگی های دیگر هنوز تسلط پیدا نکردند، eBay پیشرفت زیادی در این زمنیه داشته با 8 میلیون مرورگری که به طور زنده دارد.

خرده فروشان می خواهند از AMP برای بهبود کارکرد جستجویشان کمک بگیرند. منفعت AMP در تعدادشان دیده می شود.

جان کاتا جستجوسنج می گوید سرزمین موتور جستجو در میان مشتریان به این شکل است " AMP وجود 5 درصد کل ترافیک (9 درصد کل ترافیک موبایل)، 3 درصد از کل تاثیرگذاری، به علاوه 2 درصد در CTR و 5.6 رتبه بندی"

 • پاپ آپ های بزرگ

گوگل موقعیت خود برای موبایل را به طور واضح مشخص کرده است. در ژانویه 2017 سایت هایی که محتوای آنها به آسانی و با سرعت در نتایج جستجوی موبایل یافت نمی شود رتبه ی بالایی نخواهند داشت" .

پاپ آپ هم جزء همین محتوا محسوب می شود. گوگل آنها را این چنین تعریف می کند. پاپ آپ ها را به شکلی که محتوای اصلی را پوشش دهد نمایش دهید، حتی دقیقا بعد از اینکه کاربر وارد صفحه اصلی شود. در پست بلاگ هم موقعیت خود را اعلام کرده است، گوگل اظهار کرد که از بنرهایی که مجاز هستند از مقدار قابل قبولی فضای صفحه استفاده کند که به راحتی منفصل می شود استفاده شود برای مثال برنامه ای که بنرها را نصب می کند.

 • صفحات جانبی مستقل

در همان پست بلاگ، گوگل اعلام کرد صفحات جانبی مستقل که کاربران باید قبل از دسترسی به صفحه ی اصلی از آنها خارج شوند.

توضیح زیر نشان می دهد که این صفحات جانبی معمولا نمایان می شود.

البته استئنایی هم وجود دارد مکالمات خصوصی (مثل رضایت از کلوچه) یا ورود دیالوگ هایی که محتوای خصوصی دارند اغلب وجود صفحات جانبی ضروری است.

 • محتوای اصلی نباید در جاهایی که کمتر دیده می شود قرار گیرد

نباید از طرح بندی استفاده کنید که محتوای اصلی در جایی که کمتر دیده می شود قرار گیرد.

 • منوهای پیچیده و طولانی

منوها را کوتاه و شیرین نگه دارید، پیشنهادی است که توسعه دهندگان گوگل برای موبایل کرده اند. از گزینه هایی کمتری استفاده کنید تا هدایت کاربری سریع و آسان انجام شود.

 • قابلیت دیدن جستجوی سایت

جستجوی سایت، مخصوصا در تجارت الکترونیک همیشه در صفحات اصلی کامپیوتر قابل دیدن است. در موبایل جستجوی سایت شاید حتی مهم تر باشد، به دلیل وجود صفحه کوچکتر و احتیاج به کلیک کردن های بیشتر و اسکرول کردن بیشتر برای لود صفحه دارند که باعث می شود کاربران از جستجو سایت اجتناب کنند.

پس جستجو سایت در صفحه ی اصلی موبایل باید قابل دیدن باشد نه اینکه در منو قرار بگیرد.

 • جستجو سایت غیر سودمند

یکبار که کاربران در عملکرد جستجو سایت قرار می گیرند باید نتایج جستجوی مرتبطی برای آنها فراهم کنید.

تکمیل خودکار اسپل کردن درست کلمات و پیشنهادات هوشمندانه همه سودمند هستند.

 • محتوای مخفی

طرح واکنش گرا نباید محتوا را به طور کامل مخفی کند. کاربران باید بتوانند محتوای شما را پیدا کنند.

 • راه اندازی ویندوزهای جدید

خیلی از کاربرها با ویندوزهای مرورگر موبایل راحت نیستند.

 • کمبود فیلترها

فیلترها نیاز هستند نه فقط در تجارت الکترونیک، به کاربران موبایل کمک می کند نتایج را تصحیح کنند و سرعت هدایت بیشتر می شود.  از ویژگی های دیگر تجربه ی کاربری می تواند بهبود فیلترها باشد، مثل اعدادی که نمایش می دهند چند تا از محصولات یا مقالات وجود دارد. هر فیلتر بازخواهد گشت.

 • قرار دادن گزینه ی ثبت نام در مقابل

حتما باید ثبت نام در بخش بررسی قرار گیرد و نباید مثل یک مهمان به کارشان ادامه دهند ورودی موبایل بیش از کامپیوتر اذیت کننده خواهد بود.

به مهمان پیشنهاد دهید در قسمت بررسی بروند و ثبت نام کنند و با پایان خرید ممکن است که برگشت آنها به سایت افزایش پیدا کند.

 • تایپ های ورودی نادرست

در قسمت موضوع فرم ها، گوگل یک راهنمای دستی به نام HTML 5 Input Types قرار داده است. این اشتباهات باعث کلیک های اضافی و غیرلازم برای کاربران است.

تایپ ورودی ایمیل با دسترسی آسان به کلید @.

مزیت دیگری که برای کاربران وجود دارد هنگامی که فرم هایی که شامل اعتبارسنجی است را پر می کنند این است که اجازه می دهد شما هنگامی که یک error اتفاق می افتد قبل از اینکه صفحه ارسال لود بشود متوجه می شوید.

 • تکرار تعاملات فرم ها

پر شدن خودکار فرم ها شاید بهترین ویژگی تجربه ی کاربری باشد. هنگامی که کاربر فقط باید اطلاعات اصلی را وارد کند احساس راحتی می کند سپس به قسمت های دیگر فرم برده می شود که واضح است. آمازون تکرار تعاملات فرم ها را برای خرده فروشان به حداقل رسانده.

 • اشتراک گذاری سخت و مشکل

کپی و پست URL و بعد فرستادن ایمیل یا درست کردن پست های اجتماعی روند طولانی در موبایل نسبت به کامپیوتر دارد

بنابراین وب سایت ها باید دکمه های ایمیل و اشتراک گذاری را بسازند. تجارت الکترونیک این کلمات مصطلح آنلاین را تشویق می کند.

 • تغییر مسیرهای ناقص

اگر وب سایت موبایل دارید از URL های مختلف برای کامپیوتر استفاده کنید باید تغییر مسیر دقیقی انجام دهید. برای مثال هنگامی که یک کاربر روی یک لینک کامپیوتر در تلفن کلیک می کند باید آنها روی URL درست موبایل تغییر مسیر دهند.

اگر یک تغییر مسیر ناقص باشد و در صفحه ی اصلی بکار رود یک تجربه ی اذیت کننده برای کاربر خواهد بود.

 • زوم کردن و اشتباه ضربه زدن

در نوامبر سال 2014، گوگل یک برچسب در نتایج جستجوی موبایل به نام موبایل دوستی معرفی کرده است که به کاربران اجازه می دهد در جاهایی که متن و محتوا بدون زوم کردن و ضربه زدن قابل خواندن است، صفحات را پیدا کنند. این برچسب اخیرا از نتایج جستجوی موبایل تغییر مکان داده است. همانطوری که گوگل اعلام کرده است که 85 درصد صفحات در نتایج جستجو با این شاخص مواجه می شوند.

اگرچه 15 درصد بقیه آگاه هستند تا آنها بهینه سازی یا طراحی واکنش گرا را اجرا کنند اجرای جستجو سخت خواهد بود.

 • نرم افزار غیردوستانه

بعضی از محتواها در موبایل قابل نمایش نیست. فلش نرم افزاری است که موبایل را ساپورت نمی کند.

 • غلط املایی و گرامر بد

اعتراض کلی برای این موضوع وجود دارد نه فقط برای موبایل یکی از ارزیابی های کیفیت مهم در گوگل است. به این معنی است که اصلاح ضعیف می تواند عامل اجرای ضعیف جستجو شود.