4 استراتژی که چگونه وفاداری مشتریان را افزایش دهید

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

4 استراتژی که چگونه وفاداری مشتریان را افزایش دهید

گروه مطالب :بازاریابی

در کسب و کار مخصوصا در بخش B2C مشتریان وفادار خیلی بیشتر از مشتریان جدید با ارزش هستند. حتی تحقیقات نشان داده است که مشتریان وفادار 10 مرتبه ارزش بیشتری از اولین خریدشان دارند. بنابراین کسب و کارها تعداد مشتریان وفادار را بیشتر از مشتریان یکبار بخر افزایش می دهند. همچنین قیمتی که به مشتری جدید می دهند بالاتر از قیمتی است که به مشتریان موجود می دهند، ساخت وفاداری مشتریان شرط لازم برای هر کسب و کار است. هنگامی که یک کسب و کار مشتریان وفاداری دارد، فرصت دارند هزینه بازاریابی را مدیریت کنند و بیشتر روی کیفیت خدمات و محصولات زمان می گذارند.

این موضوع بیشتر به این دلیل است که مشتریان وفادار بیشتر کسب و کار شما را تبلیغ می کنند که به آن (WOM) یا زبان بازاریابی می گویند، گفتن و تعریف کردن از کار شما بوسیله ی آن ها بسیار موثر است.

با استفاده از استراتژی های که گفته خواهد شد شما می توانید مشتریان وفادار خود را افزایش دهید.

  • تجربه ی مشتریان را افزایش دهید

رتبه ی تجربه ی مشتریان یکی از مهمترین وسایل برای افزایش و وفاداری طرفداران است.

راز رضایت مشتریان نشان دادن تجربه ی مشتریان قلبی از شماست.مثل خرید با افزایش تجربه و رضایت مشتریان، شانس از دست دادن آن هاو خرید آن ها از رقابایتان پاک می شود. در مورد افزایش آگاهی مشتریان، آن ها آگاه هستند که انتخاب هایی که می کنند چقدر قدرتمند است. از این فرصت ها به نفع خود بهره ببرید.

  • روحیه ی کارمندانتان را بالا ببرید

کارایی کارمندان روی تجربه ی مشتریان تاثیر خواهد داشت. این موضوع برای بعضی کسب و کارها که کارمندان به طور دائم با مشتریان ارتباط دارند مانند صنعت غذا و لوکس بسیار تاثیر دارد. این که کارمندانتان شغلشان را چگونه می بینند روی رفتارشان با مشتریان تاثیر می گذارد.

می توانید استراتژی های افزایش روحیه و دلگرمی را به آن ها پیشنهاد دهید و به آن ها یادآور شوید که چقدر روی رضایت مشتریان موثر خواهد بود.

دنیل کارتر صاحب یک شرکت سفرهای لوکس می گوید که آن ها از آموزشی که به کارمندانشان در مورد برخورد با مشتریان داده اند منفعت می برند.

" ما همه کارمندانمان را برای مدیریت درخواست مشتریان آموزش می دهیم قبل از اینکه به طور مستقیم با مشتریان مواجه شوند."

ممکن است این استراتژی کسل کننده باشد ولی نتیجه کار همه چیز را جبران می کند.

 

  • داستان موفقیت مشتریانتان را به نمایش بگذارید

این استراتژی از دو راه کار می کند و منفعتش مثل یه تیر و دو نشان زدن می ماند. داستان موفقیت مشتریان می تواند روی مشتریان موجود تاثیر بگذارد تا افراد بیشتری را برای کسب و کار شما بیاورند. حسن تشکرتان و داستان موفقیت آن ها را در وب سایت یا شبکه های اجتماعی قرار دهید که باعث انگیزه ی مشتریان موجود می شود و اعتماد مشتریان جدید را جلب می کند.

  • برنامه های وفاداری را راه اندازی کنید

جایزه دادن به مشتریانتان برای وفاداریشان یک استراتژی دیگر برای اجرای موفقیت است. هدف برنامه های وفاداری جایزه دادن به مشتریان برای این است که مکررا خرید انجام دهند. شما می توانید کاربران را تشویق کنید تا مشتریان بوسیله ی هدفمندی برنامه های وفاداری دائمی شوند. بعضی از برنامه های وفاداری می تواند باعث به دست آمدن مشتریانی باشد که به دنیال خرید دوباره از محصولات و خدمات شما باشند.

در پایان داشتن یک مشتری وفادار بهتر از داشتن 2 مشتری جدید است. با انجام درست استراتژی ها برای جلب اعتماد و وفاداری مشتریان می توانید کسب و کار موفقی داشته باشید.