۶ استراتژی که برندهای هوشمند برای راضی نگه داشتن و حفظ مشتریان از آن استفاده می کنند

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 1 نفر

۶ استراتژی که برندهای هوشمند برای راضی نگه داشتن و حفظ مشتریان از آن استفاده می کنند

گروه مطالب :بازاریابی

برندهای هوشمند می دانند که مشتریان نیروی حیاتی کسب و کار آن ها هستند. در واقع مشتریان دلیل اصلی هستند که فروشگاه شما باز است (چه آنلاین باشید یا نه) و هر روز سود به دست می آورید و اگر یک مشتری بار اول در مورد محصولات و خدمات شما قانع شود، چیزی بهتر از این نیست که یک مشتری جدید یک مشتری دائمی و وفادار به برند شما بشود.

برای مثال اگر شما صاحب یک رستوران هستید، فقط پختن غذاهای عالی کافی نیست. با این کار تنها تعدادی بازدیدکننده و مشتری بار اولی خواهید داشت. اما اگر بخواهید این مشتریان به رستوران شما بازگردند، باید انگیزه ای برای بازگشت به آن ها بدهید و سعی کنید مشتریان به راحتی وارد لیست ایمیلتان شوند.

پس چه استراتژی هایی به طور کلی به کارآفرینان کمک می کند با مشتریان تعامل داشته باشند و مشتریان راضی باشند و حفظ شوند؟ این 6 مرحله به شما کمک خواهد کرد :

  • فروش آسان

مشتریان راحتی و در دسترس بودن را دوست دارند. پس برند شما باید راه های نوآورانه ای برای ساخت محصولات و خدمات در دسترس برای مشتریان پیدا کند.

نگاهی به استارباکس بیندازید، غول قهوه. دائما بوسیله راه های خلاقانه برای راحتی مشتریت پیدا می کند و انجام می دهد. برای مثال ویژگی های سفارش و پرداخت موبایلی آن از طریق APP آن بسیار آسان است. آن استراتژی به تنهایی برای پرداخت چند دلار اضافی و وفاداری مشتریان ارزش دارد.

  • از قبل با مشتریان بالقوه تعامل داشته باشید

مهم نیست که چطور روی بازاریابی آنلاین خود تمرکز می کنید، مشتریان بالقوه امروزه کمتر فرم های سفارش یا خدمات را پر می کنند. صدای بلندی می گوید کارهای زیادی باید انجام دهید و وقت کمی برای جذب بازدیدکنندگان برای جلب اعتماد ان ها دارید.

ابزارهای فروش b2b مانند Marketo و Leadbery این مشکل را بوسیله کمک کردن به کسب و کارها با داشتن پیش تعامل با مشتریان و ملاقات کنندگان B2B حل کرده اند. طبق نظر آدام جنکویس، مدیر عامل شرکت B2B، Leadberry به طور متوسط تنها 1.5 درصد بازدیدکنندگان بار اولی در سایت آن ها تبدیل به مشتریان دائمی می  شوند. بنابراین 98.5 درصد بازاریاب های آنلاین به راحتی پول خود را هدر می دهند، اگر در بخش B2B هستید و به دنبال مشتریانی هستید که داخل شوند، علاوه بر این در بازاریابی B2B، تمرکز روی اکانت ها باید بیشتر از سرنخ ها باشد (که به آن بازاریابی مبتنی بر اکانت یا حساب ) می گویند. به جای انتظار برای مشتریان بالقوه، کسب و کار شما از بازاریابی مبتنی بر اکانت می تواند استفاده کند.

  • اطلاعات شخصی دریافت کنید

مشتریان خود را در سطح شخصی بشناسید. برند خود را انسان مانند کنید، اجازه دهید مشتریان با آن ارتباط برقرار و تعامل داشته باشند مانند یک شخص. در مورد آن ها بیشتر بدانید در تاریخ های مهم برای آن ها پیغام بفرستید مانند تولد. برای آن ایمیل و خبرنامه بفرستید و شروع به صحبت با آن ها بکنید و از نام کوچک آن ها استفاده کنید.

برای مشتریان بلند مدت مواد شخصی و برندی بفرستید تا برند شما را داخل فضای شخصی قرار دهند و آگاهی آن ها را حفظ کنید. این می تواند برای ارجاع به دوستان و خانواده برای تجربه برند شما الهام بخش باشد.

  • به شرکت خود اجازه دهید مسئولیت های اجتماعی تاثیرگذاری داشته باشند.
  • یافتن نیازهایی که مردم علاقه مند به داشتن آن ها هستند را پیدا کنید و سعی کنید این نیازها را برطرف کنید. Toms در مورد هنر این تکنولوزی استاد است و از روش یکی بخر دو تا ببر استفاده می کند که با خرید هر جفت کفش یک جفت کفش هدیه می دهد.

Toms بیش از 60 میلیون جفت کفش جدید داده است که باعث شده مشتریان جدید به مشتریان وفادار برند تبدیل شوند. این تاثیر اجتماعی یک خوشامدگویی کامل به توسعه دهندگان و هر کسی که با برندهای بیشتری انطباق پیدا می کند.

  • پیاده سازی بازخورد مشتری

بازخورد باید جدی گرفته شود و پیاده سازی شود همانطور که کسب و کار را باید مدیریت کرد. هنگامی که بازخورد اجرایی می شود با مشتریانی که به آن ها گوش می کنید ارتباط برقرار می کنید در نتیجه یک ویژگی جدید پیشنهاد می دهید یا یک ویژگی قدیمی را حذف می کنید.

در  چت اخیر با جین سباستین مدیر کیبل لند پرسیدم چطور شرکت شما بازخوردهای مشتریان را اجرایی می کند و از رضایت مشتریان مطمئن می شوید، او گفت : بازخوردهایی که ما از مشتریان دریافت می کنیم در مورد کیفیت خدمات و محصولات است چیزی که ما با آن سازش نداریم.

بنابراین ما یک آزمایشگاه برای تست در خانه داریم که کیفیت محصولات را اندازه گیزی می کنیم مشتریان دوست دارند احساس کنند بهترین اجناس را خریداری می کنند و تحویل کالاها با بهترین قیمت و راه تکنیکی یکی از مولفه های کار ماست.

پس شرکت هایی شبیه نایک که کاملا به ویژگی بازخورد مشتریان توجه می کنند. نایک یک اکانت جداگانه در تویتر برای پاسخ گویی به درخواست مشتریان گوش کرده  است. و یک بخش پشتیبانی برای مشتریان و خدمات به آن ها اختصاص داده است و به راحتی مشتریان می توانند مشکلاتشان را در میان بگذارند و به سوالاتشان پاسخ داده می شود. همچنین کارکنان پشتیبانی در پاسخ به مشتریان سریع هستند.

  • ایجاد تجربه های شگفت انگیز

تجربه های منحصر به فرد ایجاد کنید.که  می تواند در فروشگاه، نمایشگاه تجاری  رویدادهای محلی و جهانی یا تعاملات محصول باشد.

شرکتی که در این مورد خوب است کوکاکولاست. باز کردن کوکا کولا در مهمانی ها انجام میشود و برنامه هدیه بطری دارد و خیلی از افراد این کار را در کریسمس انجام می دهند.

در نتیجه مشتریان شما در ابتدا نگران دو چیز هستند : کیفیت محصولات شما و ارتباطات خوب شما. اگر برند شما یک محصول با کیفیت ارائه دهد و در شبکه های اجتماعی با مشتریان تعامل داشته باشید می توانید مشتریان وفاداری داشته باشید.