سه دلیلی که برندها از پادکست ها برای بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می کنند.

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

سه دلیلی که برندها از پادکست ها برای بخشی از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می کنند.

گروه مطالب :بازاریابی

از زمانی که MailChimp یک ویدیوی 19 ثانیه ای در شروع هر قسمت از سریال خود قرار دادن، نام برند او برای میلیون ها نفر شناخته شد.

یک شرکت می تواند با محبوبیتی که از پادکست ها پیدا می کند سرمایه جمع آوری کند و بعدها آنها شروع می کنند به اینکه خودشان پادکست بسازند.

چرا پادکست ها جالب هستند

برندسازی دقیق و جالب

با گفتن داستان هایی مرتبط، حاوی اطلاعات مفید و باارزش به شکلی که معنادار باشد، برندها می توانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند و اعتماد آنها را جلب کنند.

در جایی که کاربران می خواهند در مورد یک برند بیشتر بدانند، ساخت محتوای صوتی هم خوب است و هم روش دقیقی است.

به جای بمباران کردن شنونده ها با تبلیغات، در مورد این که برند شما چیست و چه هدفی دارد بگویید تا مشتریان بدانند که برند هم جزئی از محتوا است.

eBay مثال خوبی برای استفاده از محتوای صوتی با اهداف بازاریابی است. موسس شرکت Start Up در مورد ساخت یک کسب و کار توضیح می دهد. اگرچه شامل برندسازی eBay است میزبان ها در مورد درگیری های شرکتشان بسیار صادق و باز هستند. شنونده ها دوست دارند اطلاعاتی مفید کسب کنند، که آگاهی از برند هم میتواند جزئی از آن باشد.

هدفمند کردن مشتریان موبایلی

برخلاف مثال های نوشتاری یا ویدیویی، خوبی پادکست ها این است که استفاده از آن ها خیلی آسان است حتی زمانی که کاربران درگیرهای دیگری مثل آشپزی یا ارتباطات دارند. استفاده از پادکست ها به وسیله ی تلفن های هوشمند، کامپیوتر یا تبلت بسیار گسترده تر شده است و به این معنی است که مردم تمایل دارند هر روز به پادکست ها دسترسی داشته باشند. چطور می توانید از موفقیت اطمینان پیدا کنید؟

پادکست ها مثل برنامه های رادیو و تلویزیون هستند و با کیفیت بودن محتوای آنها حیاتی است. مثال دیگر برای سرمایه گذاری برند ساخت محتوایی است که آسان و سرگرم کننده باشد مثل GE است.

سال گذشته GE پادکست علمی تخیلی با نام The Message ساخت. GE باید سعی کند توجه مخاطبان را برای کسب موفقیت جلب کند.

البته برخی برندها شاید برای سرمایه گذاری روی پادکست ها بی میل باشند. اندازه گیری داده ها اسان نیست و ارزش بلندمدتی ندارند مخصوصا برای شنونده ایی که آگاهی از درگیری های برند ندارد. GE تکنولوژی صدای شرکت دارد و هیچ یادآوری دیگری ندارد. با بیش از 5 میلیون دانلود که نشان دهنده کیفیت بالای پادکست هاست، کلید موفقیت آن محسوب می شود.

بازتاب هویت برند

با ارزشمند کردن کاربران پادکست ها می توانند بازتاب طبیعی از هویت برندها باشند. به جای انتقال هویت برند بوسیله ی نوشتن کلمات از پادکست ها استفاده کنید البته خیلی آسانتر از گفتن آنها با صدای بلند است. اگر هنگام تولید پادکست ها شوخی هم بکنید می تواند تاثیرگذارتر باشد. Slack شرکتی است که چندین پادکست ساخته است و باعث وفاداری کاربرانش و جلب اعتماد آنها شده است.

نتیجه گیری

مثل هر شکلی از بازریابی محتوایی و موفقیت پادکست ها بستگی به صحت، کیفیت و ارزشمندی برای کاربران دارد.