3 راه برای ساخت یک صفحه پرسش و پاسخ خوب

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

3 راه برای ساخت یک صفحه پرسش و پاسخ خوب

گروه مطالب :بهینه سازی وب سایت

یک صفحه پرسش و پاسخ متداول خوب دو عملکرد دارد : هم به عنوان ابزار فروش کاربرد دارد و هم محتوای سئو با ارزشی را ارائه می دهد. اگر صفحه پرسش و پاسخ متداول شما هیچکدام یا تنها یکی از این اصول را داراست  باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد :

  • ایجاد اعتماد با اصول اولیه

صفحه پرسش و پاسخ اولین توقف کاربران برای به دست آوردن اطلاعات نیست : آخرین جایگاه است و آخرین پیشگیری از بیماری . یک صفحه پرسش و پاسخ خوب باید باعث حفظ مشتریان و ساخت اعتماد شود. اطلاعات خدمات و محصولات باید در صفحه دسته بندی محصولات به کار رود باید کاربران بتوانند با کمترین کلیک بیشترین اطلاعات را دریافت کنند.

  • جمع آوری داده ها : اگر شما از CRM یا یک پروفایل اجتماعی به عنوان منابع حمایت از مشتریان استفاده می کنید، باید 10 تا 15 سوال یا بیشتر را در صفحه خود قرار دهید و به درستی به آن ها پاسخ دهید.
  • به هر سوال به وسیله ی یک منبع خارجی که به آن لینک می شود پاسخ دهید. دو یا سه جمله باید بیشترین پوشش را داشته باشند، اما میتوانید یک لینک به یک منبع دیگر یک PDF و غیره را ارایه دهید. که باید سوالات طولانی تر را که ممکن است شخصی به دنبالش باشد را ارائه دهد.
  • باید پیدا کردن آن آسان باشد. بهتر است صفحه پرسش و پاسخ شما در فوتر یا بخش منابع سایت شما قرار گیرد. این صفحه نباید فقط بوسیله موتورهای جستجو قابل دسترسی باشد، هر کسی باید بتواند به راحتی به آن دسترسی داشته باشد. بهتر است به طور مستقیم به صفحه ثبت نام بخش صورتحساب یا صفحه قبل از پرداخت متصل شود تا مفید واقع شود.
  • صفحه پرسش و پاسخ فروش شما چگونه است ؟

تقریبا هر چیزی که در سایت شما قابل پرداخت و هزینه باشد باید شامل یک صفحه پرسش و پاسخ باشد. کار صفحه پرسش و پاسخ روشن کردن ابهامات برای مشتریان است اما هدف آن از بین بردن نقاط درد مشتریان هنگام خرید است. هر سوال دارای یک مفهوم ضمنی عمیقتری است که شما باید با دادن آدرس این صفحه این مفهوم را توضیح دهید. یک سوال در مورد تحویل به این معنی است که اگر من الان این کالا را بخرم به موقع به دستم می رسد؟

سوال در مورد بازده به معنی این است که مشتری بالقوه خود را در گذشته به آتش کشیده باشد؟

  • یک CTA به صفحه پرسش و پاسخ خود اضافه کنید. اضافه کردن دکمه اقدام به عمل مثل گزینه چت، شماره تماس یا ... است و صفحه پرسش و پاسخ شما باید آخرین نقاط درد مشتریان را حل و فصل کند.
  • برای خرید اقلام خود تشویق کنید. صفحه پرسش و پاسخ باید اطلاعات اضافی که یک مشتری به دنبال آن است را داشته باشد. گزینه های محصول، فرصت های سفارشی سازی یا تخصصی سازی است که می تواند برجسته باشد. نکات ظریفی مانند خرید به صورت فله یا با ما تماس بگیرید، فرصت های شغلی جدید و قابل پیگیری است.
  • سئو و سوالات متداول

در اوایل اشاره کردم هر سوال باید  به منابع دیگری برای جلب اعتماد متصل شود و همان روند می تواند برای سئو سودمند باشد. من ترجیح می دهم که صفحات سوالات متداول قوی باشد. سوالات متداول می تواند به طور مستقیم به مقالات بلاگ متصل شود. در این جا منفعتی که برای موتورهای جستجو دارد متصل شدن و جستجوی سالم است. صفحه پرسش و پاسخ خود را با موضوعات مختلف انباشته نکنید. جوانب مثبت و منفی زیادی وجود دارد البته اگر احساس می کنید مناسب است آن را امتحان کنید. در این جا چند نکته نهایی در مورد مفید بودن صفحه سوالات متداول وجود دارد. این صفحه را با محتوای کیفیت پایین پر نکنید. صفحه را قابل اسکن و خواندن بسازید. از اصلاحات خیلی خاص استفاده نکنید و در صورت امکان لیست مناسبی تهیه کنید و در آخر آن را تست کنید.