5 راه کسب و کار که شما بتوانید برند آنلاین خود را حفظ کنید

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

5 راه کسب و کار که شما بتوانید برند آنلاین خود را حفظ کنید

گروه مطالب :بازاریابی

هنگامی که کاربران جدید برند شما را گوگل می کنند آیا چیزی را که می بینند دوست دارند؟ با این حال یک برند مثل یک شهرت شخصی، یک چیز شکننده است. می تواند توسط شایعات آسیب ببیند یا به کلی بوسیله رفتارهای بد یا مطبوعات ضعیف تحقیر شود. مخصوصا در موارد آنلاین بیشتر صدق می کند. در کل اگر چیزی روی اینترنت قرار گیرد، هرگز از بین نمی رود. در این جا 5 مرحله وجود دارد که کمک می کند مطمئن شوید هنگامی که یک مصرف کننده جدید برند شما را گوگل می کند نتایج را دوست خواهد داشت :

گرچه داشتن یک نام تجاری بزرگ کار آسانی نیست و ماه ها و حتی سال ها طول می کشد تا پا برجا بماند. اما تلاش ها زمانی باارزش است که مشتریان شما وفادار و پرتعامل باشند و رقبایتان سعی کنند از شما تقلید کنند تا شما را مسخره کنند.

  • به سرعت پاسخ دهید مخصوصا در مورد بازخوردهای منفی

بازخوردها بله، چه شما یک شرکت خرده فروشی باشید یا یک فروشنده B2B، بازخوردها می توانند موفقتان کنند یا شکستتان دهند. اگر شما فقط برندتان را ساخته اید، بازخوردهای بد می تواند یک فرصت بزرگ باشد تا برند شما بهتر به نظر رسد.

چطور؟ پاسخ!

به سادگی پاسخ می دهیم، نشان دهید که برندتان به شنونده گوش میکند. شما می توانید توضیح دهید که چطور مشکلاتی که مشتریان از آن ها ناراضی اند را حل میکنید.

آرام، مدون، حرفه ای و مودب باشید، مشتریان جدید که در حال تحقیق در مورد برند شما هستند تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

  • قدرت نفوذ بازخوردهای کارمندان

هنگامی که مشتریان برند شمار ا جستجو می کنند این احتمال وجود دارد که آن ها نیز بازخوردهای کارمندانتان را روی سایت هایی مثل Glassdoor بررسی کنند. اگر شما به عنوان یک کارفرمای ضعیف، خدماتی ضعیف ارائه می دهید. اگر شما مطمئن نیستید که کارکنانتان خوشحال هستند از آن ها بپرسید. تلاش کنید تا مطمئن شوید که یک مکان سالم، امن و دلپذیر برای کار فراهم کرده اید.

زمانی برای فعالیت های سرگرم کننده قرار دهید. از همه مهمتر خطوط ارتباطی را بازنگه دارید. اگر شما بازخورد ضعیف از جانب کارمندانتان داشته باشید با وجود تمام تلاش ها مشتریان از نظر ادب و حرفه ای بودن اعتراض می کنند.

  • رهبر یک تفکر باشید

بهترین راه برای جلوگیری از اشتباهات کوچک و موانع برای داشتن تاثیر قابل توجهی دائما محتوای مثبت تهیه کنید. استراتژی بازاریابی محتوا بسیار مهم است نه تنها برای جذب مشتریان جدید سئو، بلکه برای ارائه نمونه های متعدد از تخصص و حرفه که مشتریان بالقوه می توانند انتظار داشته باشند که با شما کار کنند. با تمرکز بر تبدیل شدن به یک منبع قابل اعتماد، شما ثبات و طول عمر برند خود را افزایش خواهید داد.

مهم نیست که چقدر خوب و هوشمند باشید، اگر دائما نامرتب باشید پیدا کردن دوست سخت خواهد بود. این موضوع در مورد برندتان هم صدق می کند. مهم نیست که چقدر محتوای شما خوب باشد یا چگونه مشتریان به شما توجه می کنند، نباید اجازه دهید سایت شما کهنه و قدیمی بشود، یا استفاده از آن سخت باشد. اگر این اتفاق بیفتد کار خود را از دست می دهید.

مطمئن شوید که یک صفحه فرود، اطلاعات تماس فهرستی از خدمات و محصولات و حداقل یک صفحه ساده درباره ما داشته باشید. باعث می شود مشتری بیشتری جذب شود و مشتریان قبلی هم بمانند.

  • اجتماعی باشید

برند خود را بیشتر برون گرا کنید. ارتباط قوی تری با جامعه برقرار کنید. شبکه های اجتماعی را راهی برای ایجاد مشتریان بالقوه و ساخت تعاملات و تجربیات مثبت در نظر بگیرید.

علاوه بر این در حالی که مهم است که به نظرات مشتریان، انتقادات و ستایش ها پاسخ دهید، همچنین در بحث ها شرکت کنید و سعی کنید برند خود را بیان کنید.

شبکه های اجتماعی کمی طنزآمیز هستند و اطلاعات پست ها اعتقادات شما را نشان می دهد.موفقیت های مشتریان خود و شرکت های همکار را به اشتراک گذارید. به طور خلاصه اکانت های شبکه های اجتماعی که راه اندازی کردید، راهی است که خود را راه اندازی کنید.