کپشن ها چه هستند؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 5 از ۵ توسط 2 نفر

کپشن ها چه هستند؟

گروه مطالب :شبکه های اجتماعی

کپشن ها چه هستند؟

همه از یوتوب استفاده می کنند. ادارات دولتی، شرکت های بزرگ رسانه ها و افرادی با ایده های روشن هه در یوتوب فعال هستند و فیلم منتشر می کنند. یوتوب ممکن است در همه جا باشد، اما آیا محتوای شما همه را جذب می کند؟ دانستن در مورد توضیحات صوتی، کپشن ها و متن ها راهی برای به دست آوردن مخاطبان بیشتری است.

در اینجا ما نگاهی به نوشتن کپشن کرده ایم.

کپشن ها

کپشن ها یک متن مبتنی بر محتوای چند رسانه ای هستند. دیالوگ های گفته شده و جلوه های صوتی از موسیقی متن اصلی هستند که روی صفحه نمایش در زمان واقعی به عنوان ویدیو نمایش داده می شود. کپشن ها می توانند باز یا بسته باشندو کپشن های باز همیشه روی صفحه نمایش قابل مشاهده هستند، و کپشن های بسته تنها زمانی می تواند فعال باشد که آن ها برای فردی که محتوای چند رسانه ای شما را می بیند مورد نیاز باشد.

چه کسی از کپشن ها سود می برد؟

افراد شنوا و ناشنوا می توانند از کپشن ها سود ببرند. حتی برای اشخاصی که در محیط های شلوغ یا بدون بلندگو هستند می تواند مفید باشد، اما به عنوان یک اثر جانبی از هر چیزی خوشحال کننده تر است.

معیارهای موفقیت WCAG2.O

دو معیار موفقیت راهنمای قابل دسترس بودن تحت محتوای وب وجود دارد که با کپشن ها سرو کار دارند :

2.2.1 رسانه از پیش صبط شده

4.2.1 رسانه زنده

2.2.1 رسانه از پیش ضبط شده

این معیار موفقیت به صوت ویدیو چندرسانه ای از پیش ضبط شده می پردازد. اگر شما محتوا از پیش ضبط شده را در ساییتان منتشر کنید، شما باید کپشن های باز یا بسته را در چک پوینت سطح A ارائه دهید.

4.2.1 رسانه زنده

این معیار موفقیت سطح AA مشابه 2.1.1 است، به جز این که به ویدیو/صوت زنده می پردازد. اگر شما پخش زنده ای را در سایت خود منتشر کنید، شما باید همراه آن کپشن های باز یا بسته ای قرار دهید.

چه زمانی باید از کپشن ها استفاده شود ؟

معیارهای موفقیت هر  مورد پخش زنده و از پیش ضبط شده را پوشش می دهد. به عبارت دیگر، اگر شما هر نوعی از محتوا ویدیوی/صوتی را در سایت خود منتشر می کنید، شما نیاز دارید در مورد کپشن ها فکر کنید.

ساخت کپشن ها

کپشن ها متن های موثر کدگذاری شده زمانی هستند. برنامه نویسی زمانی کپشن ها را قادر می سازد تا روی صفحه نمایش با موسیقی متن اصلی به عنوان نمایش های ویدیویی هماهنگ شوند.

کپشن ها می توانند از تکنولوژی های متفاوت ایجاد شده استفاده کنند. قابلیت دسترسی پخش رسانه ای Nomensa از فرمت کپشن های XML استفاده می کند. یکی دیگر از گزینه های رایج SMIL است. هنگامی که می خواهید کپشن ها را ایجاد کنید، یوتوب یک ویژگی مفیدی دارد که این کار را آسان تر می کند. هنگامی که شما ویدیو خود را آپلود می کنید شما می توانید یک متن را هم آپلود کنید یوتوب از تکنولوژی شناخت گفتار استفاده می کند تا برای شما کپشن هایی را بسازد. تنها شرط این است که متن یوتوب شما باید به انگلیسی باشد. در نظر داشته باشید که تکنولوژی تشخصی گفتار دقیق ترین تکنولوژی نیست، پس کپشن های خود را قبل از پخش به دقت بررسی کنید.