کد QR چیست ؟ چرا به آن نیاز داریم ؟

امتیاز شما به مطلب / امتیاز 3 از ۵ توسط 2 نفر

کد QR چیست ؟ چرا به آن نیاز داریم ؟

گروه مطالب :شبکه های اجتماعی

همه ما می دانیم که یکی از کلیدها برای داشتن سئو خوب این است که مطمئن باشیم وبسایتمان به روز شده، جدید و تازه است. چه این کار را با یک وبلاگ انجام دهیم یا صفحه اصلی سایت خود را با پیشنهادات جدید یا محصولات جدید تغییر دهیم در گوگل نمایش داده می شود که سایت شما زنده است و برای کسب و کارهای کوچک، این یک چالش محسوب می شود.

حالا که محتوای خوب و تازه در سایتتان دارید قدم بعدی چیست؟

آیا تا به حال چیزی از کدهای QR شنیده اید؟

کدهای QR چه هستند؟

این کدها از ژاپن جایی که خیلی کد عادی به شمار می آید آمده است. QR کوتاه شده Quick Response (پاسخ سریع-آنها می توانند به وسیله ی یک Cell Phone سریع خوانده شوند) آنها قسمتی از اطلاعات از یک رسانه ی ناپایدار می گیرند و در یک تلفن همراه قرار می دهند. شما ممکن است کدهای QR در یک مجله ی تجاری، روی یک بیلبورد، یک صفحه ی سایت یا حتی روی تیشرت یک شخص ببینید.

یکبار که روی تلفن همراه شما قرار بگیرد جزئیاتی در مورد آن کسب و کار به شما می دهد (به کاربران اجازه می دهد مکانهای نزدیک را جستجو کنند) یا جزئیاتی در مورد تیشرت پوشیدن شخصی می دهد، یک URL به شما نشان می دهد که با کلیک روی آن می توانید یک فیلم ترسناکببینید، یا به شما یک کوپن می دهد که می توانید در یک فروشگاه محلی استفاده کنید.

دلیلی که چرا آم از یک بارکد استاندارد مفیدتر هستند این است که آنها می توانند ذخیره بشوند (و با حضور دیجیتالی که دارند) ، اطلاعات بیشتر شامل لینک های URL و متن است.

ویژگی کلیدی دیگر کدهای QR این است که به جای اینکه یک اسنکر بزرگ دستی از انها اسکن کنند، خیلی از تلفن های همراه مدرن می توانند آنها را اسکن کنند.

تلفن همراه چطور کدها را می خواند؟

تلفن همراه به یک خواننده کدهای QR نیاز دارد. یک شخص با یک تلفن Iphon یا اندروید در عرض یک دقیقه کد را پیدا می کند و نصب می کند.

چطور یک کد تولید می شود؟

شما به راحتی می توانید به وسیله ی سایتی مثل Kaywa.com کد QR تولید کنید یا با استفاده از منابع باز کدهایی تولید کنید البته اگر یک توسعه دهنده ی هوشمند در دسترس دارید. گوگل هم ابزاری دارد که می توانید مقالاتی در مورد تولید QR را در آنجا ببینید.

چطور می توانید با استفاده از کدهای QR منافعی در بازاریابی جستجو به دست آورید؟

ما فقط چند نمونه سطحی مورد استفاده را می گوییم. در اینجا ویدیوهایی برای استفاده های آن وجود دارد. 

چطور گوگل آنها را می بیند ؟

اگر شما کدهای QR را به سایتتان اضافه کنید، موتورهای جستجو می بینند که صفحات شما تغییر کرده است و شما صفحاتتان را به روزرسانی کرده اید. موتورهای جستجو می بینند که تصاویر جدیدی دارید و آنها را نشان می دهند. موتورهای جستجو به زودی کدهای QR را دسته بندی می کند و تشخیص خواهند داد و ممکن است محتوایی داخل آنها قرار دهند.

آیا مشتریان شما از آنها استفاده خواهند کرد؟

امروزه تعداد کمی از آنها از این کدها استفاده می کنند، اما آنهایی که استفاده می کنند حتما از دانش تکنولوژی شما تشکر می کنند و آنهایی که انجام نمی دهند کنجکاو خواهند شد و ممکن است دری برای مکالمه و فروش بالقوه باز شود. کسانی که از کدهای QR استفاده می کنند، در مورد تکنولوژی می دانند و مرتبا وارد سایت شما، توییتر شما، فیسبوک، یوتیوب و ... خواهند شد.

چطور می توانید از کدهای QR استفاده کنید؟

کسب و کار شما مهم نیست کوچک باشد یا بزرگ، می توانید از کدهای QR در راه های زیادی استفاده کنید. شما می توانید به طور خودکار برای هر محصولی در وبسایتتان تولید کنید که می تواند شامل جزئیات، تعداد تماس ها و لینک های URL در صفحه داشته باشید که آنها بتوانند دوستانشان را در تلفن های همراهشان نشان دهند.

می توانید یکی از کدها را روی کارت ویزیت خود که شامل جزئیات تماس است اضافه کنید و برای اشخاص اضافه کردن شما به لیست مخاطبانشان آسان خواهد شد.

آنها را به تبلیغات چاپی، آگهی، پوستر، تبلیغات اینترنتی و ... اضافه کنید :

  • جزئیات محصول
  • جزئیات تماس
  • جزئیات پیشنهادات
  • جزئیات رویدادها
  • جزئیات رقبا
  • کوپن
  • تویتر، فیسبوک، MySpaceID
  • لینک به ویدیوی یوتیوب